Владика Михайло Бубній із гуманітарною місією відвідав деокуповані парафії УГКЦ на Херсонщині

11 грудня 2022

7 грудня 2020 року, владика Михаїл Бубній, екзарх Одеський, відвідав з гуманітарною місією деокуповані Херсон, Зеленівку, Федорівку і Сонячне.

У межах першого візиту до вірних греко-католиків Херсонщини після звільнення українських територій від російської окупації, екзарх помолився з парафіянами за Україну і передав продуктові набори від Патріаршої фундації «Мудра справа», спальники-ковдри від Східноєвропейської гуманітарної місії, генератори, продукти харчування, медикаменти й теплий одяг від волонтерів з Італії. Про це повідомляє пресслужба Одеського екзархату УГКЦ.

У монастирі Святого Володимира Великого у Херсоні владика зустрівся з отцем Віталієм Лотоцьким, ЧСВВ, священниками і братами-монахами ЧСВВ. Також владика Михаїл зустрівся і поспілкувався з жителями деокупованого Херсону і передав спальники-ковдри для потребуючих.

У смт. Зеленівка, на парафії Різдва Пресвятої Богородиці, правлячого екзарха зустрічали декан Херсонський, настоятель парафії о. Ігор Макар і вірні парафії. Відтак у храмі владика очолив молитву за Україну. Звертаючись до вірних, владика зазначив: «Я дуже радий сьогодні бути з вами, радий бачити вас знову. Я довго чекав цього дня, і сьогодні дякую Богу, що маю таку можливість бути тут і молитися у цьому храмі, який я як єпископ вперше освятив». Після молитви на подвір’ї храму владика спільно із волонтерами роздав допомогу усім потребуючим і поспілкувався з місцевими жителями.

Далі владика Михайло Бубній завітав до парафії Успіння Пресвятої Богородиці в с. Федорівка, де свого архиєрея дуже тепло зустріли вірні парафії. У храмі єпископ помолився за Україну і за українських військових. Після молитви, владика поспілкувався з парафіянами, дітками і залишив для потребуючих жителів села Федорівка продуктові набори, генератор, теплий одяг, медикаменти, спальники.

На завершення поїздки на Херсонщину владика завітав до парафії Святого Миколая Чудотворця в с. Сонячне. Тут екзарх зустрівся із місцевими мешканцями і роздав продуктові набори від Патріаршої фундації «Мудра справа» постраждалим від російської окупації.

Варто зазначити, що до цієї благодійної місії на Херсонщину, яку очолив владика Михаїл Бубній, долучилася Патріарша фундація «Мудра справа» у супроводі о. Юрія Стронянського. Також стараннями Олени Пенязєвої і за підтримки Східноєвропейської гуманітарної місії для постраждалих від російської окупації на Херсонщині було закуплено 300 спальників. За підтримки італійської благодійної організації «Archè» потребуючим було передано генератори, продукти харчування, медикаменти і теплий одяг. Супроводжував італійських волонтерів під час гуманітарної місії з владикою Михаїлом на Херсонщину о. Микола Стронянський, сотрудник парафії Різдва Пресвятої Богородиці у Сихівському районі міста Львова.