Владика Максим Рябуха з одноденним візитом відвідав Австрію

25 березня 2023

Єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ владика Максим Рябуха упродовж 15 березня 2023 року провів низку зустрічей у столиці Австрії — місті Відні.

Владика Максим Рябуха з одноденним візитом відвідав Австрію

У середу, 15 березня 2023 року, відбулася зустріч єпископа-помічника Донецького екзархату УГКЦ владики Максима Рябухи, СДБ, із представниками фонду «Ostfonds» Віденської архиєпархії. Владика Максим подякував від імені усього екзархату за довготривалу співпрацю та допомогу у розвитку греко-католицької церкви на сході України. Також особливу увагу було приділенню питанню російсько-української війни та подолання її наслідків. Зокрема було наголошено на важливості відкриття центрів психологічної підтримки для населення на східних теренах країни.

Єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ Максим Рябуха, СДБ; Univ.-Prof. em. Dr. Josef Weismayer (праворуч); Martin Hermann, Finanzdirektor der Erzdiözese Wien (ліворуч)Єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ Максим Рябуха, СДБ; Univ.-Prof. em. Dr. Josef Weismayer (праворуч); Martin Hermann, Finanzdirektor der Erzdiözese Wien (ліворуч)

Після зустрічі із представниками Віденської архиєпархії, журналісти австрійського католицького видання «Kathpress», що відоме своєю популярністю у німецькомовному просторі, а також кореспондентка радіо «Stephansdom» взяли обширне інтерв’ю у владики. Під час інтерв’ю був присутній також і генеральний вікарій Східних Католицьких Церков у Австрії о. Юрій Коласа, який допомагав із перекладом.

image

У другій половині дня відбулася зустріч владики Максима Рябухи, СДБ, із Національним директором Папського місійного фонду «Missio Österreich» отцем Карлом Вальнером, на якій єпископ наголосив на важливості розвитку католицької освіти, особливо у регіонах Донецького екзархату.

Dr. Karl WallnerDr. Karl Wallner

На завершення дня владика Максим відвідав абатство отців цистерціанців Stift Heiligenkreuz, що знаходиться у мальовничих краях віденського лісу. У спільноті ректорату місцевої семінарії та українських братів-семінаристів, які перебувають зараз там на навчанні, владика очолив Архиєрейську Літургію. На ній були також присутні генеральний вікарій о. Юрій Коласа та парох української церкви Святої Варвари у Відні о. д-р Тарас Шагала.

Під час проповіді владика Максим наголосив на важливості вдячності Богові та людям, а також заохотив українських студентів до пізнання нового досвіду за кордоном. Наприкінці, єпископ благословив усіх та запросив відвідати парафії Донецького екзархату УГКЦ.