Владика Іриней Білик став цьогорічним лауреатом Академії святого Боніфатія

2 червня 2023

Академія Боніфаціяна знаходиться в папському палаці Боніфація VIII в італійському місті Ананія. Папа Боніфатій VIII проголосив перший Святий Ювілейний Рік в Католицькій Церкві в 1300 році і дав людству важливу можливість для духовних роздумів і прощення.

Владика Іриней Білик став цьогорічним лауреатом Академії святого Боніфатія

Нагорода Боніфатія народилася з нагоди сьомого сторіччя смерті папи Боніфатія. Щоб відзначити цю «історичну подію», Академія створила цю єдину у своєму роді нагороду, оскільки вона бере до уваги акт прощення Боніфатія та сучасний період, у якому ми живемо, де мир у деяких частинах світу все ще є утопією.

З цієї причини 1 жовтня 2003 року Академія вручила першу премію папі Іванові Павлові ІІ, автору та віснику миру у світі, а також почесному громадянину Ананії з 31 серпня 1986 року.

Владика Іриней Білик — лауреат

Ради директорів Академії та Наукового комітету Міжнародної премії Боніфатія VIII під головуванням Його Ексцеленції монсеньйора Енріко даль Коволо; журі з головою монсеньйором Карло Лібераті разом із організаціями-спонсорами мали честь присвоїти міжнародну премію «Боніфатія VIII» міста Ананії (скульптурна робота майстра Егідіо Амброзетті) Його Преосвященству владиці Іринею Білику, єпископу Української Греко-Католицької Церкви.

Церемонія вручення відбулася під головуванням Його Еміненції кардинала Луїса Антоніо Гокіма Тагле 7 травня 2023 року.

Перед початком церемонії гості вшанували перед монументом в центрі міста всіх жертв Першої світової війни та жертв всіх воєн, які переслідують людство і, на жаль, в теперішній час в Україні.

У своєму вітальному слові владика Іриней подякував Сенату Академії за високу оцінку його духовної і суспільної діяльності на італійській землі і нагадав, що в цей найпрекрасніший місяць у році, травень, в якому особливо вшановуємо Пресвяту Богородицю, бо природа оживає і в серці сподіваємося на краще життя, а особливо в Україні на перемогу над злом і російською агресією.

Україна сьогодні захищає Європу

Вже понад рік в Україні триває кровопролитна та жорстока війна з лютим російським агресором, який напав на Україну. Лютий ворог нікого і нічого не щадить. Вбивають дітей, жінок, старих. Ворог руйнує лікарні, будинки, школи, церкви. Кожен день приносить тривожні новини про нові напади.

Владика нагадав присутнім, що в історії України, особливо в минулому столітті, було багато хрестів. Під час Голодомору 1932–33 років, організованого сталінським більшовицьким злочинним режимом в Україні, який знищив близько 7 мільйонів селян України (в тому числі понад три мільйони дітей та молоді). У Другій світовій війні загинуло від 8 до 10 мільйонів українців. Ми знаємо, що наші страждання завершують страждання Христа в Його таємничому тілі, яким є Церква Христова. Але після Хресної дороги ми йдемо з Христом до Воскресіння.

«Сьогодні Україна захищає не лише себе, а й усю демократичну Європу. Ту Європу, яка виникла на руїнах Другої світової війни і яку об’єднує спільний ідеал: „Ніколи більше війни“. У XIII столітті Україна захищала Європу від монголо-татарської навали, а сьогодні Україна захищає Європу від людиноненависницької ідеології північного сусіда», — зазначив владика Іриней.

Молитва до Богородиці про захорону і заступництво

Промовець підкреслив, що Богородиця у Своїй чудотворній іконі, присутній у понад 150 місцях української землі, молить свого Сина і Бога нашого за всіх нас, за всіх убогих і пригноблених, за наші міста і села, за любов і злагоду в нашій сім’ї, в нашому суспільстві, в політиці, в уряді та в Церкві.

«Вже сьогодні ми підносимо благальні молитви до Пресвятої Богородиці, щоб вона опікала наш народ і встояла в боях проти військової агресії Росії та допомогла нам зупинити війну в Україні», — мовив український єпископ.

«Дорогі італійські друзі! Ми дуже вдячні всьому італійському народу та італійській державі за матеріальну та військову допомогу Україні. Сердечно дякую за це ласкаве запрошення, на знак солідарності з нашим стражденним народом», — сказав на завершення владика Іриней Білик.

В урочистому засіданні Академії взяли участь ватиканські і італійські достойники, мери навколишніх міст, військові та численні гості.