Владика Григорій Комар: Бог і сьогодні дарує свій мир, свою благодать тим, хто має для цього відкрите серце

13 серпня 2024

11 серпня 2024 року в селі Губичі на Старосамбірщині відбулася проща Самбірсько-Дрогобицької єпархії до Української Кальварії. Цьогорічна ювілейна 25-та проща розпочалася «Хресною дорогою моєї України», а її кульмінацією стала Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив єпарх Самбірсько-Дрогобицький Ярослав Приріз.

Під час Літургії, як повідомляє пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії, проповідь про духовне зцілення виголосив владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Він закликав присутніх не сприймати євангельські чуда як події минулого, адже Бог і сьогодні діє в житті кожного з нас. «Бог і сьогодні відкриває очі сліпим, повертає мову німим, дарує слух глухим. Він дарує також Свій мир, Свою благодать тим, хто має для цього відкрите серце і хто про цей дарунок просить Бога своєю щирою молитвою», — наголосив єпископ.

Особливу увагу проповідник приділив проблемі духовної сліпоти. «Духовною темрявою для людини часто буває життєва безвихідь, коли людина не бачить розв’язки тяжкої ситуації і їй здається, що вона приречена не на життя, а на виживання, животіння, недугу чи смерть», — зазначив владика Григорій. Він закликав вірних благати Ісуса про зцілення від духовної сліпоти, аби побачити Божу присутність у своєму житті.

Проповідник також розкрив важливість віри у зцілення. «Причиною того, що ми не отримуємо того, про що деколи просимо у своїй молитві, є брак віри. Ми собі кажемо: так, Господи, я вірю, що Ти можеш це мені зробити, — але відразу цю віру оточують різні сумніви», — пояснив єпископ. Він закликав вірних наслідувати приклад євангельських сліпців, які з вірою і наполегливістю звернулися до Ісуса.