Владика Дмитро Григорак відвідав парафію Святого Юрія міста Ізюму на Харківщині

20 травня 2023

Владика Дмитро Григорак, ЧСВВ, єпарх Бучацький, здійснив поїздку на парафію Святого великомученика Юрія у місто Ізюм, Харківської області. Під час візиту архиєрей помолився Божественну Літургію, поспілкувався з місцевими жителями, а також обговорив майбутні плани і способи допомоги постраждалим.

Владика Дмитро Григорак відвідав парафію Святого Юрія міста Ізюму на Харківщині

Саме це місто пережило жахливий терор в перші місяці війни. На його околицях знайдено величезне масове поховання закатованих людей. У вересні 2022 року українські війська звільнили Ізюм. Зараз місто поступово відновлюється, сюди повертаються люди, які були змушені покинути свої домівки. Зараз, як ніколи, вони потребують гуманітарної допомоги, але найголовніше, крім їжі та одягу, постраждалим потрібен справжній духовний провід і підтримка. Про це повідомляє пресслужба Харківського екзархату УГКЦ.

Парафія у місті Ізюм заснована ще до війни. Утворення греко-католицької парафії у цьому середовищі зазнало багатьох проблем: від складних бюрократичних процедур до обурення місцевого населення. Проте, час вірного служіння і провід невеличкої громади, яку очолює священник Бучацької єпархії о. Петро Майка, дали свої плоди. Після широкомасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну громада УГКЦ в Ізюмі помітно збільшилася.

Потяг людей до Бога, до молитви українською мовою, до доброти, підтримки і допомоги знайшли відгук у серцях людей, які пережили важкі часи. Варто відзначити, що Бучацька єпархія активно співпрацює тут на гуманітарному фронті, спільно з організацією «Лицарі Колумба в Україні», допомагає людям у задоволенні їхніх життєво важливих проблем, а внутрішньо переміщені особи з Ізюма часто знаходять прихисток саме у Бучацькій єпархії.

Візит владики Дмитра Григорака до вірних в Ізюмі показує єдність Української Греко-Католицької Церкви, її важливу місію і призначення для спасіння душ.