Владика Діонісій Ляхович зустрівся із біженцями з України та волонтерами у парафіяльній спільноті м. К'яварі

15 серпня 2022

У вівторок, 9 серпня 2022 року, українську церковну громаду в місті К’яварі із душпастирським візитом відвідав апостольський екзарх владика Діонісій Ляхович. Зустріч із мирянами пройшла у церкві Святого Бернардіно, де для української громади духовну опіку здійснює о. Віталій Тарасенко.

Напередодні відвідин громади відбулася зустріч з єпископом дієцезії К’яварі Монс. Джіанпіо Луїджі Девазіні. Мова з єпископом була про війну в Україні і про розвиток, виклики та діяльність апостольського екзархату в Італії. Про це інформує Вікторія Мелешко для Відділу комунікації апостольського екзархату в Італії.

photo 2022 08 10 12.26.34

Водночас візит був пов’язаний із організацією при церкві з перших днів війни в Україні волонтерського центру допомоги біженцям. Саме тут особи, які прибули до К’яварі та навколишніх містечок після 24 лютого, мають змогу отримати духовну підтримку, корисну інформацію, продуктові набори, необхідні речі та найголовніше — можливість спілкування з українцями.

photo 2022 08 10 12.26.37

Владика Діонісій є одним зі сподвижників руху допомоги українцям, тому виявив великий інтерес до того, як влаштовуються біженці в Італії, чи мають достатньо допомоги, як вони інтегруються у нове суспільство і чи долучаються до місцевих церковних громад.

photo 2022 08 10 12.26.41

Після спільного Молебну до Богородиці українські вірні, які прибули до Італії через війну в Україні, мали змогу послухати проповідь владики Діонісія та отримати духовні відповіді на болючі запитання, пов’язані зі страшними воєнними подіями на Батьківщині.

Перш за все, у своєму слові владика звернув велику увагу на постать Ісуса Христа, як такого, що з миром у серці прийняв свої страждання при розп’ятті.

«Як Ісус стояв розіп’ятий на Хресті, так зараз розпинають багатостраждальну Україну», — провів біблійську паралель владика Діонісій. Він порівняв Україну з Агнцем Божим, одним із титулів Ісуса Христа, — жертвою, що бере на Себе гріх світу.

«Намагайтеся йти за Ісусом і смиренно прийняти всі страждання. Він — жертва, що перемагає смерть і дарує нове життя, освячує та відновлює нашу єдність з Богом. Це наша можливість переображення. Через горе та біди маємо пройти з миром у серці, спалюючи на своєму шляху гнів і злобу. Лиш тоді біль та страждання перетворяться на надію, а добро переможе над злом», — підкреслив проповідник.

photo 2022 08 10 12.26.43

Апостольський екзарх добрим словом підтримав біженців з України, дав духовні настанови, як пережити цей важкий час, за невимушеною розмовою поспілкувався з вірними та подякував усім за спільну молитву.