Владика Богдан Дзюрах зустрівся із делегацією дієцезії Роттенбург-Штутґарт
В суботу, 11 травня, владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, провів зустріч з делегацією німецької дієцезії Роттенбург-Штуттгарт, яка перебуває в Україні з робочим візитом.
Очолює делегацію Ординарій дієцезії владика д-р. Герард Фюрст у супроводі своїх найближчих співпрацівників: отця д-ра Гайнца Штепса, керівника Відділу співпраці з Церквами у світі, п. Сільвії Франк — референтом відділу, о. Петера Голера, особистого Секретаря владики та п. Томаса Брандля, прес-секретаря.
В ході зустрічі німецькі гості цікавилися історією Церкви в Україні, зокрема періодом підпільної діяльності, як рівно ж — роллю УГКЦ в сучасних суспільно-політичних умовах в Україні. Секретар Синоду Єпископів УГКЦ розповів про свідчення віри численних єпископів, священників, богопосвячених осіб та мирян в часах комуністичних переслідувань. Він окремо зупинився на історії ісповідництва Патріарха Йосифа Сліпого та його наслідників, включно з св. п. Блаженнішим Любомиром Гузаром, який був таємно висвячений на єпископа у Римі. Після виходу Української Греко-Католицької Церкви з катакомб він показав себе не лише як визначний духовний провідник для очолюваної ним Церкви, але й як незаперечний моральний авторитет для численних мешканців України, незалежно від конфесійної чи етнічної приналежності.
Окрему увагу в ході розмови було присвячено актуальним викликам, пов’язаним з російською агресією на Сході України, а також перспективам подальшого розвитку українського суспільства у світлі нещодавніх президентських виборів.
Владика Богдан Дзюрах підкреслив важливу роль німецького уряду в стримуванні російської агресії та у справі міжнародної підтримки України в її захисті національного і державного суверенітету. Слова вдячності з уст Секретаря Синоду прозвучали на адресу усієї Єпископської Конференції Німеччини та окремо — дієцезії Роттенбург-Штутґарт за «довготривалу, вірну і терпеливу підтримку УГКЦ в розбудові її структур та в здійсненні її місії серед українського народу». «Без Вашої солідарності, молитви і підтримки швидке відродження УГКЦ, яке часто порівнюють з чудом, не було б можливе» — запевнив владика Богдан присутніх гостей.
У свою чергу, очільник німецької делегації владика Герард Фюрст зауважив, що ініціатива організованої допомоги братам і сестрам у пострадянських країнах, відома як благодійний фонд «Реновабіс», вийшла від німецьких католиків-мирян, відтак була підтримана єпископатом і широкими масами вірних. Він подякував УГКЦ за «приклад надії і душпастирської ревності», який вони для себе відкривають, ближче знайомлячись з життям і діяльністю Католицької Церкви в Україні.
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ