Владика Богдан Дзюрах взяв участь у святкуванні 25-літнього ювілею Східної колегії м. Айхштетт

4 липня 2023

30 червня 2023 року владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, взяв участь у святкування 25-літнього ювілею Східної колегії м. Айхштетт (Німеччина).

«За 25 років Східна Колегія стала динамічною та процвітаючою спільнотою. Сьогодні я хочу висловити вам сердечну вдячність за ваше служіння та відданість Церкві», — мовиться у грамоті, яку апостольський екзарх вручив теперішньому ректору цього закладу о. д-ру Олександру Петринці. Єпископ також відзначив вклад у розвиток колегії її засновників та попередніх ректорів: владику емерита д-ра Вальтера Мікса, архимандрита д-ра Андреаса Абрахама Тірмаєра, єпископу Грегору Марії Ганке та монсенйору Паулю Шмідту. Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.

«Міжнародна та міжконфесійна спрямованість Східної колегії, яка дозволяє семінаристам, дияконам і священникам з різних країн і Східних Церков разом навчатися та зростати у вірі, є справжнім свідченням єдності у різноманітності Христової Церкви», — зазначив владика Богдан.

Також єпископ відзначив важливу роль випускників колегії для розвитку Апостольського екзархату: «Випускники Східної колегії, які зараз виконують служіння в Апостольській екзархії, роблять значний внесок для розвитку нашої Греко-Католицької Церкви у Німеччині. Хочу також підкреслити послужливість керівництва колегії, а також священників і колегіантів, які беруть участь у численних богослужіннях, молитвах за мир та інших заходах екзархії. У такий спосіб створюється простір для зустрічі та молитви і встановлюється сильний знак солідарності з Матір’ю-Церквою, що має велике значення. За Вашу щедру прихильність, підтримку та співпрацю з апостольським екзархом я хотів би від щирого серця сказати: „Нехай Бог благословить Вас“», — йдеться у грамоті.

«Бажаю Вам найрясніших Божих благословень і щоб Ваші зусилля сприяти навчанню нових працівників у винограднику Господньому та єдності Церкви принесли багато плодів. Нехай і в наступні роки Східна Колегія буде місцем духовного зростання, глибокої освіти та спільного свідчення віри. Віддаю всіх вас під материнський покров Богородиці і призиваю на вас усіх благословення Триєдиного Бога, Отця, Сина і Святого Духа!», — побажав владика Богдан.

Нагадаємо, що Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав також привітав увесь її професорсько-викладацький склад та студентів із цієї нагоди й побажав Божого благословення і сил для служіння та навчання. «Ваш ювілей — це також нагода скласти плани на майбутнє, щоб гідно відповісти на виклики, які стоять перед вами сьогодні, — зазначив Блаженніший Святослав. — Зичу вам, щоб у стінах Колегії ви завжди втішалися численними семінаристами, які, здобувши добрі знання і формацію, слугуватимуть „євангельською закваскою“, здатною змінювати суспільство, до служіння в якому їх покличе Господь Ісус Христос».

Довідка

Колегіум Орієнтале (нім. Collegium Orientale, офіційне скорочення COr) — це семінарія східного обряду для семінаристів та священників, яка створює сприятливі умови для навчання та духовного розвитку. Студенти Колегіуму належать до різноманітних Східних Церков. Цей феномен відрізняє заклад від усіх інших семінарій. Значна більшість, а саме 24 студенти, належать до УГКЦ. У Колегіумі мають можливість навчатися одружені та неодружені семінаристи.

Колегіум був заснований 1 вересня 1998 року з ініціативи колишнього Айхштетського єпископа Вальтера Мікса, за згодою Святішого Престолу, Німецької Єпископської Конференції та Блаженішого Любомира Гузара, тодішнього помічника, з делегованими правами, кардинала Любачівського. Колегіум Орієнтале входить до складу Айхштетської єпархії.