Владика Богдан Дзюрах молився з активними мирянами УГКЦ
16–17 березня 2019 року в Патріаршому домі у Львові проходила зустріч лідерів мирянських спільнот УГКЦ, яка мала за ціль обговорення перспектив поглиблення участі мирян в житті і місії Церкви, зокрема в дусі мирянського руху Вселенської Церкви, відомого під назвою «Католицька акція». Зустріч стала певного роду продовженням ІІІ-го Всецерковного З’їзду мирян, який проходив у Києві 3 листопада 2018 року, і у якому, посеред інших делегатів і гостей, взяли участь представники Католицької акції Італії.
З нагоди цієї мирянської зустрічі в першу неділю Великого Посту в Патріаршому домі відбулася Архиєрейська Літургія, яку очолив Преосвященний владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, у співслужінні із отцем Василем Білашом, Головою Комісії у справах мирян Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, та о. Володимиром Зіньком.
У своєму слові до учасників зустрічі владика Богдан, основуючись на недільному Євангелії (Йо 1, 43–51), звернув увагу на динаміку християнського життя, окресливши етапи цієї мандрівки трьома поняттями, «трьома „П“: покликання-побачення-післанництво.
Передовсім мирянський лідер має усвідомити і пам’ятати, що перш ніж представник Церкви кличе його до певного завдання у Церкві, сам Бог звертає на нього свій люблячий погляд, торкається його серця і кличе за собою: «Перш, ніж Филип тебе покликав, я тебе бачив», — каже Господь до Натанаїла. «Ця свідомість Божого покликання, Божого дотику і Божої любови, якою Господь нас огортає, має наповнювати наше серце вдячністю і радістю», — зазначив владика. Відтак проповідник подякував мирянам, що вони відгукнулися на цей Божий поклик і прийшли на «побачення» з Господом, на зустріч з Ним.
«Зустріч із Богом є ключовою у нашому християнському житті і в нашій місії», — підкреслив владика Богдан, і звернув увагу на ключові моменти таких зустрічей-побачень з Богом, яких ніколи не повинно бракувати у житті активного мирянина. Першим «місцем» зустрічі є молитва. Тут, як і в будь-якому християнському ділі, важливо пам’ятати слова нашого Спасителя: «Без Мене ви нічого не можете робити» (Йо. 15, 5). Тому усе життя і вся діяльність християнського лідера має розпочинатися і супроводжуватися молитвою. Секретар Синоду пригадав у цьому контексті слова св. Папи Івана Павла ІІ, котрий на одній із зустрічей з учасниками харизматичних мирянських рухів Католицької Церкви так і сказав: «Першим і найголовнішим завданням провідника християнської спільноти є молитва». Відтак, не менш важливою є зустріч з Милосердним Господом у Святому Таїнстві Покаяння, яке, у випадку мирянського лідера, на думку владики, має виходити поза межі простого визнання гріхів, але містити у собі елементи духовного проводу, коли в щирій бесіді з досвідченим духівником мирянський лідер буде відкривати і пізнавати Божу волю для себе і для місцевої мирянської спільноти. Натомість, вершиною і центром побачення із Господом є, очевидно, Євхаристія, Свята Літургія, від якої народжується і черпає свою силу християнська місія у світі.
І саме це є третім елементом діяльності християнського лідера — «післанництво» — місія, завдання, яке Господь доручає людині, котру зустрічає. Так завжди відбувається, бо там, де приходить Ісус, починається рух, починається дорога, починається життя, зауважив проповідник і навів кілька конкретних прикладів такої Божої педагогіки в стосунку до людини: Ісус закликає перших учнів: «Прийдіть і подивіться» (Йо. 1, 39); наказує Симонові-Петрові: «Виплинь на глибінь», «Закиньте ваші сіті» (пор. Лк. 5, 4); Марії Магдалині наказує бігти до апостолів і переказати їм, щоб вирушали в Галилею на зустріч з Ним, Воскреслим; прийшовши до дому Закхея, започатковує спасенний рух у його серці: «Господи, ось половину мого майна роздам убогим, а якщо я когось скривдив, віддам учетверо» (пор. Лк. 19, 8).
На завершення, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах побажав учасникам мирянської зустрічі духа вдячності за Боже покликання, Божого світла, щоб пізнавати Його волю для себе і для своїх спільнот, і Божого благословення на подальший шлях служіння в нашій Церкві задля добра народу.
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ