Владика Богдан Данило пригадав про гігієнічні норми поведінки у храмі в період зростання ризику зараження сезонними хворобами

8 березня 2020

Владика Богдан Данило звернувся окремим проханням до вірних та священників Пармської єпархії святого Йосафата стосовно гігієнічних заходів задля зменшення ризику зараження грипом чи коронавірусом. Зокрема владика пригадав про норми прийняття Святого Причастя під час Літургії у візантійському обряді та уточнив правила вшанування ікон та хреста на тетраподі.

ЗВЕРНЕННЯ

преосвященного владики Богдана Данила, єпарха Пармського,

щодо гігієнічних заходів в період небезпеки зараження грипом та COVID-19

Дорогі всечесні отці,

Слава Ісусу Христу!

Як відомо, сьогодні всесвітня спільнота знаходиться в режимі підвищеної тривоги через спалах коронавірусу, відомого як COVID-19. Враховуючи те, що ми також опиняємося в розпал сезону грипу, я зобов’язаний надати всім парафіям нашої єпархії певні гігієнічні настанови, щоб мінімізувати ризик зараження респіраторним вірусним або бактеріальним захворюваннями. Будь ласка, опублікуйте ці вказівки у вашому парафіяльному бюлетені та оголосіть їх перед парафіянами. Ці вказівки залишаються в силі, доки ситуація з коронавірусом та/або сезоном грипу не зміниться:

1. Якщо ви хворі, просимо залишатися вдома у неділю, свято чи іншого дня. Хворі особи не зобов’язані відвідувати храм, але залишаючись вдома, молитися та брати участь у богослуженнях та молитвах, які транслюються через сучасні засоби комунікації: телебачення, радіо, інтернет.

2. Прошу уникати рукостискань та обіймів з іншими парафіянами.

3. Цілуючи ікони та хрест на тетраподі, прошу акуратно витирати їх.

4. Під час кашлю у церкві, старатися прикривати рот серветкою, намагаючись бути максимально обережними, не наражаючи на небезпеку інших парафіян та священників.

5. Приймаючи Святе Причастя, відкривати широко уста, не торкаючись ними ложечки.

Дякую за вашу співпрацю в цій дуже важливій справі, і якщо ви чи будь-які члени вашої парафіяльної громади зараз хворі, будь ласка, будьте впевнені в моїх молитвах за швидке одужання. Давайте помолимося за тих, хто уражений коронавірусом, і пам’ятаймо, що Христос наш Спаситель є Цілителем душі і тіла.

Бажаємо Вам благословенної мандрівки Великим постом!

Молитовно з Вами у Христі,

† Богдан І. Данило,