Владика Андрій Хім’як очолив храмове свято та ознайомився із соціальним служінням парафії у м. Фастові на Київщині
29 жовтня 2023 року з нагоди храмового празника Святого великомученика Димитрія Мироточця владика Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, відвідав парафіяльну спільноту м. Фастова на Київщині.
Перед початком парафіяни храму на чолі із о. Віталієм Марцинюком радо зустріли архиєрея та запросили його очолити Архиєрейську Божественну Літургію.
Звертаючись до вірних, на початку своєї проповіді владика Андрія наголосив, що Ісус Христос часто використовував притчі задля донесення Своєї божественної науки. Жанр притч був доволі популярним у юдейському середовищі того часу. Ба навіть, ми зустрічаємося із притчами у Старому Завіті. Як приклад, проповідник згадав про розмову Натана і царя Давида, під час якої в алегоричний спосіб, використовуючи притчу про бідняка та його єдину овечку, Натан докорив цареві за його гріх.
Відтак єпископ роздумував над притчею про сіяча, яка зачитувалася у храмах Української Греко-Католицької Церкви у XXI неділю після Зіслання Святого Духа. Перш за все, архиєрей наголосив, що Бог в образі сіяча доволі щедро засіває зерно. Він не надто зважає на ґрунт. Тим ґрунтом із притчі є ми самі, а точніше наше серце. І саме від нас залежить, чи будемо ми готові прийняти у власне серце зерно Божого Слова. Тож кожен із нас, за словами проповідника, покликаний піклуватися про ґрунт власного серця, обробляючи та удобрюючи його.
«Коли ми подивимося на Україну, багату чорноземами та добрими ґрунтами, то й у нашій країні знайдуться необроблені та запущені поля, які не приносять добрих плодів. Водночас може звернути свою увагу на Святу Землю, де доволі мало територій, придатних для вирощування тих чи інших харчових культур. Більшість територій Святої Землі є кам’янистими. Тим не менше, завдяки обробці, підведенню води, зрошуванню та клопіткій праці, тамтешні народи вирощують їжу для себе та своїх сімей. Усе залежить від піклування та обробки землі. Подібно є і з ґрунтом нашого серця», — пояснив владика Андрій зібраним молільникам.
Але за допомогою чого ми обробляємо цей ґрунт серця? Які практики здатні зробити його прийнятним та плідним для Божого Слова? За словами єпископа, це — молитва та покаяння. «Витривала і постійна молитва та смиренне покаяння здатні зробити наше серце доброю землею для Божого Слова, яке, потрапляючи у нього, дає стократний плід», — сказав він.
Проте, — продовжив свою науку владика Андрій, — Господь прагне бачити нас не лише слухачами Його божественного слова, але й сіячами. Кажучи про те, що «жнива великі, а робітників мало», Він водночас запрошує і нас стати разом із Ним сіячами, увійти у працю Господа і засівати це добре зерно у серцях і житті наших ближніх.
Прикладом такого доброго співробітника Божого, за словами проповідника, є святий Димитрій. Він був добре вихований своїми батьками, які наділили його не лише знаннями, але й християнською вірою. Ця віра була настільки стійкою та твердою, що навіть серед терпінь та переслідування дозволила йому стати свідком Божої любові та прийняти мученицьку смерть.
«Молімося до святого Димитрія, щоб був вмілим і добрим воїном, за наше військо, за кожного захисника і захисницю, які продовжують нас захищати ціною власного життя. Молімося, щоби цей святий покровитель давав силу нашим воїнам та оберігав їх від усіх небезпек. Щоби, зрештою, вони із перемогою повернулися до своїх рідних та близьких», — закликав до молитва на завершення своєї проповіді владика Андрій Хім’як.
На завершення молитовного відзначення храмового празника відбулося освячення води та окроплення нею усіх присутніх.
Після Божественної Літургії владика Андрій Хім’як у супроводі о. Віталія відвідав Дитячий простір «Долоні», де мав нагоду поспілкуватися із понад 20 дітьми. «Сьогодні з дітками долучилися до відзначення свята Святого влкмч. Димитрія. Завітали до храму міста Фастова, поспілкуватися з гостями. Також діток окропили свяченою водою. Відтак разом провели кулінарний майстер-клас, що так до вподоби дітям! Під час заняття до нас завітав владика Андрій Хім’як та благословив нашу справу. Зрештою, ми приготували міні-піци у вигляді гарбузиків», — розповідає Тетяна Антоненко, організаторка майстер-класу та волонтерка Дитячого простору «Долоні».
Відтак зустрівся із матерями, діти яких загинули під час цієї російської війни проти України. Сьогодні вони віднайшли у собі сили продовжувати служити іншим, ліплячи вареники у межах соціального проєкту «Українське найкраще». У доброзичливій розмові матері поділилися історіями своїх дітей та отримали від владики слова підтримки та розради.
Наприкінці архиєрей відвідав соціальну пекарню «Коржик», де мав нагоду посмакувати печивом.
«Візит архиєрея є дуже важливою подією у житті парафіян, тому в цей день особливо молилися за наших воїнів, за перемогу України та мир в усьому світі, як рівно ж за тих, хто пережив втрату, біль та скорботу», — зазначив у коментарі о. Віталій Марцинюк, підсумовуючи архиєрейський візит.
Фото: парафія Святого влкмч. Димитрія м. ФастоваПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ