Вітальне слово митрополита Івано-Франківського і Галицького УПЦ КП Іоасафа

Української Православної Церкви Київського Патріархату

Ваше Блаженство!
Ваші Преосвященства!

Прийміть мої сердечні вітання з нагоди початку роботи Священного Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який цього року проходить у місті Івано-Франківську.

Тема засідання Синоду «Парафіяльне душпастирство і новітні виклики» є багатогранною і актуальною, яка охоплює багато запитань, проблем, відповідей і завдань, котрі нам потрібно вирішувати. Сама тема засідання Синоду вказує на насущні проблеми, які стоять перед Церквою і душпастирем XXI століття.

Звернення до проблем душпастирської діяльності в її минулому і сьогоденні, а також переосмислення розвитку цієї місії в суспільстві, яке надзвичайно швидко змінюється, викликано тим, що суспільство ставить перед Церквою певні питання, що на них Церква повинна дати відповідь.

Сучасне суспільство перебуває в духовній кризі, яка зумовлена секуляризацією і глобалізацією суспільного життя та світоглядним впливом ідеологічних систем, котрі відволікають людину від християнських цінностей та самопізнання. Втрачається виховний потенціал християнства, нівелюється традиційна сім’я, пропагується вседозволеність і розпуста. Тому сьогодні необхідно дати сучасній людині правильне розуміння поняття «духовний отець», вказавши на те, що передусім це місія християнської любові як образ апостольської проповіді.

Упродовж всієї своєї історії Церква Христова, виконуючи заповідь Спасителя, вчить, як знайти правильний шлях, котрий веде до Царства Божого, що «не від світу цього» (Ів. 18, 36). Водночас Господь закликав усіх своїх послідовників іти «по всьому світі і проповідувати Євангеліє» всякому творінню (Мр. 16, 15).

Душпастирі якраз є тими, які зобов’язані нести Євангеліє до всякого творіння і бути прикладом для вірних життям, словом, любов’ю, духом і вірою.

Молитовно бажаю Вам, Ваше Блаженство, і всім преосвященним архипастирям, благословенних успіхів у роботі Синоду. Надіюся, що результати засідання Синоду стануть ще одним важливим внеском у духовний розвиток українського народу перед лицем загальних проблем і завдань.

З любов’ю у Христі

† Іоасаф,