Вітальне слово архиєпископа Вінсента Нікольса, Президента Конференції католицьких єпископів Англії та Уельсу

31 серпня 2015

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО

архиєпископа Вінсента Нікольса,
Президента Конференції католицьких єпископів Англії та Уельсу

Його Блаженству Святославові,
Верховному Архиєпископу Києво-Галицькому

Ваше Блаженство!

Мені було дуже приємно отримати від Вас листа, в якому запрошуєте мене взяти участь у Синоді Єпископів Української Греко-Католицької Церкви цього року в Івано-Франківську. На жаль, не зможу прибути, але в цьому листі бажаю виявити нашу молитовну підтримку вашому Синодові та діяльності Церкви в Україні й поза її межами.

Ми благословенні присутністю на нашій Єпископській Конференції і дружбою Вашого брата — Єпарха Гліба (Лончини). Навіть більше, торік Його Преосвященство служив Божественну Літургію для нас на нашому пленарному зібранні. Цього літа Найсвятіші Тайни у врочистій процесії вулицями Лондона зупинилися в українській катедрі Пресвятої родини, і ми втішалися присутністю багатьох вірних української спільноти.

Ці благодатні моменти нагадують нам, що, хоч тут, в Англії та Уельсі, ми далеко від Вас, проте пліч-о-пліч у молитві й поклонінні Богові, який є нашим Творцем, Відкупителем і Освятителем.

Ці благословення набирають ще більшого значення на тлі важкої політичної ситуації, в якій знаходиться Українська Церква у себе вдома. Недавні події, які шокували світ і надалі залишаються нерозв’язаними, зачіпають усіх в Україні та Церкві. Справді, ви переживаєте різні випробовування в любові! Страждання багатьох, які були виселені зі своїх домів чи залишилися без їжі й притулку, та біль тих, що втратили близьких внаслідок боротьби, є образою гідності людини, яка є такою дорогою для нас.

Ми свідомі того, що Українська Греко-Католицька Церква має пророчу місію в ці непевні часи — бути місцем примирення. Початок Ісаєвого пророцтва нагадує нам, що завдяки примирювальній Божій силі мечі будуть перекуті на рала і вже не буде чути мови війни (пор. Іс. 2, 4). Надіюся, що ваша молитовна присутність і безперервне поклоніння Богові, який є нашим життям, посеред усіх цих труднощів буде очевидним знаком для всіх народів, що шукання миру є єдиним шляхом уперед. З тією метою молюся, щоб завдяки темі Синоду — «Парафіяльне душпастирство і новітні виклики», ви змогли «обійняти» нову ситуацію і зробити заклик до миру серед усіх нас.

Існує багато викликів для вашої Церкви, Ваше Блаженство, але знаю, що разом ви здійсните свою місію примирення й миру з вірою і мужністю.

Запевняємо в нашій братній любові та молитві з Англії та Уельсу, особливо на цей час Синоду.

З найкращими побажаннями
щиро відданий Вам у Христі-Господі нашому