Вірні Вроцлавсько-Кошалінської єпархії УГКЦ здійснили паломництво на Ясну Гору в Ченстохові
У суботу, 8 червня 2024 року, на молитві перед Чудотворною іконою Матері Божої на Ясній Горі в Ченстохові, на Божественній Літургії, відслуженій у каплиці Таїнства Покаяння та на Хресній Дорозі, яка була проведена на мурах Ченстоховського монастиря отців паулінів, зустрілися вірні, монашество та духовенство Вроцлавсько-Кошалінської єпархії.
Паломництво вірних Української Греко-Католицької Церкви у Польщі очолив владика Володимир Ющак, єпископ Вроцлавсько-Кошалінської єпархії УГКЦ. Про це повідомляє пресслужба місцевої єпархії.
На Ясну Гору прибули також священники зі своїми вірними. Серед них: о. Шимон Янковський, о. Андрій Михалишин, о. Павло Добрянський, о. Павло Березка, о. Матей Деменюк, о. Роман Наритник, о. Богдан Ільницький та о. Володимир Шуба, адміністратор греко-католицької парафії в Ченстохові. При престолі до молитви станув також о. Василь Крушельницький з Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.
Моління розпочались Божественною Літургією, яка була відслужена у каплиці Святого Таїнства Покаяння. Саме тут владика Володимир звернувся до присутніх зі словом.
Після Служби Божої та після спільної фотографії на площі перед каплицею, всі вірні зустрілися у каплиці Чудотворної ікони Матері Божої, де був відслужений Молебень до Пресвятої Богородиці.
Останньою молитовною частиною суботньої прощі до ікони Матері Божої в Ченстохові була Хресна Дорога, яку прочани пройшли молитовно вздовж оборонних мурів Ченстоховського марійського монастиря. За участь в молитві та у прощі владика Володимир Ющак висловив вдячність та поблагословив прочан на дорогу додому.
Після офіційної частини дехто з прочан залишився на Ясній Горі, щоб помолитись приватно, а також, щоб докладніше оглянути це святе місце.
Варто зазначити, що у цьогорічній прощі взяло участь кількасот осіб з різних парафій Вроцлавсько-Кошалінської єпархії, почавши від Долішньої, Опольської і Горішньої Сілезії, від Західнього Поморя, через Бидґощ та Кемпно. Цьогорічна проща підтвердила потребу щорічної організації таких молитовних зустрічей в Ченстохові та в інших святих місцях.
Нагадаємо, що кілька останніх років, зокрема після української Революції Гідності, прощі до Чудотворної ікони Матері Божої в Ченстохові знову вписуються у щорічний календар греко-католицьких душпастирських подій.
Ікона Матері Божої прибула на Ясну Гору в Ченстохові понад шістсот років тому з Белза. Традиція говорить, що перед тим вона перебувала в Єрусалимі, у Візантії та на землях Київської Русі.
В організованій формі греко-католики розпочали прибувати на Ясну Гору в Ченстохові у 80-их роках минулого століття, приготовляючися до відзначення Ювілею 1000-ліття Хрещення Русі України. У вересні 1988 року з нагоди Ювілею під проводом блаженнішого патріарха Мирослава Івана Любачівського тут проходили головні святкування 1000-ліття Хрещення України представниками тодішнього вільного світу. Крім вірних і духовенства нашої Церкви у Польщі у Ювілейних святкуваннях взяли участь владики УГКЦ з Заходу та представники католицького єпископату у Польщі під проводом кардинала Юзефа Ґлємпа. Рік пізніше, у вересні 1989 року, на Ясній Горі в Ченстохові був висвячений перший у післявоєнній історії УГКЦ у Польщі владика — Іван Мартиняк. З 1991 року він став правлячим архиєреєм відновленої Перемишльської єпархії, а від 1996 року архиєпископом і митрополитом Перемишльсько-Варшавським.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ