«Відігріймо звільнених з полону жінок нашим всенародним теплом», — Глава УГКЦ у 237-й день війни

18 жовтня 2022

Вчора ми отримали одну гарну, добру звістку: 108 українських жінок були звільнені з російського полону. Дякуємо Господу Богу за цих врятованих матерів і жінок, за те, що вони можуть повернутися додому, до своєї сім’ї. Огорнімо разом сьогодні цих жінок нашою увагою, любов’ю і молитвою, відігріймо їх нашим всенародним теплом. Бо ті факти насилля над жінкою в російському полоні, про які вони розповідають, просто розбивають серце, змушують стигнути кров у наших жилах.

Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 237-й день кривавої війни, яку розпочав російський агресор проти нашої Батьківщини. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

У сьогоднішньому ранковому зверненні Отець і Глава УГКЦ ділиться підсумками ранкових воєнних новин за добу, а також роздумує над окремим видом зброї Росії — насиллям на статевістю по відношенню до українських жінок, сімей.

Останні ніч і день, каже Предстоятель, знову були добою російського тероризму. Ранкові новини повідомляють про те, що ворог завдав 10 ракетних ударів по території України, 58 авіаударів, 60 обстрілів з реактивних систем різного типу. Вражено 35 населених пунктів міст і сіл. «Найбільше останньої доби Україна потерпала від так званих дронів-камікадзе. Вчора тяжко постраждав наш Київ. У центрі міста, у Шевченківському районі, ворог завдав удару з цих дронів, внаслідок чого загинуло щонайменше 4 людини, серед них — вагітна жінка, яка померла в обіймах зі своїм чоловіком. Зазнали ударів також Одеса та Дніпро. Цієї ночі двічі був обстріляний наш багатостраждальний Миколаїв. На цю хвилину підтверджена загибель щонайменше однієї людини», — зазначає Глава Церкви.

У цих днях Блаженніший Святослав скеровує увагу вірних і всіх людей доброї волі до української родини — вірного і плідного союзу любові між чоловіком і жінкою.

Патріарх звернув увагу на те, що в умовах війни сім’я як оазис любові опинилася в морі насилля і злоби, що руйнує людину. Те насилля, ті масові вбивства, які ми бачимо сьогодні в Україні, просто вражають. «Ця війна ввійде в історію як така, у якій росія використовує насилля щодо інтимної сфери людини як зброю проти України», — наголошує архиєрей.

Статевість, за його словами, стає інструментом для зневаги і приниження людської особи. Ми маємо велику кількість жахливих фактів привселюдного зґвалтування. Є випадки, коли дівчата, жінки завагітніли від своїх ґвалтівників. «Годі уявити, наскільки це насилля щодо інтимної сфери людини ранить українську родину, гідність чоловіка і жінки, нищить те, що Господь Бог створив для любові!», — каже Блаженніший Святослав.

108 повернутих із полону жінок, 17 жовтня 2022 року108 повернутих із полону жінок, 17 жовтня 2022 року

На його переконання, ми зобов’язані зробити все від нас залежне, щоб сім’я була вільна від насильства. Якщо сім’я, як оазис життя і любові, не буде захищена від будь-якого виду насильства, тоді, мабуть, вона не встоїться. «Зробімо разом усе можливе, щоб наші чоловіки і жінки любили одне одного, а російський окупант ніколи не вдирався в українську родину з жахливою гримасою насилля», — закликає Глава Церкви.

«Боже, Ти є Богом любові, Ти є Богом милосердя, силою Твоєї любові допоможи нам перемогти зло і насилля серед цієї війни! Боже, особливим оком зглянься на українську родину, захисти цей оазис життя і любові, який Ти створив для людського щастя! Боже, благослови українську сім’ю! Боже, благослови українських воїнів, дівчат і хлопців, які сьогодні все роблять для того, щоб вигнати війну і її носіїв з нашої Батьківщини! Боже, благослови Україну Твоїм справедливим миром!», — просить архиєрей.

Фото: Офіс Президента