Від коронавірусу в Італії помер друг українських емігрантів у Мілані

23 березня 2020

Отець Джанкарло Квадрі, якого ще називали другом емігрантів та священником, уважним до потреб усіх, помер вчора, 22 березня, від Covid-19 в Мілані. Впродовж 1996–2014 років о. Джанкарло був відповідальний за душпастирство емігрантів у архидієцезії Мілану. Він був другом також і українських емігрантів.

Від коронавірусу в Італії помер друг українських емігрантів у Мілані

У 2001 році саме до о. Джанкарло звернулися в Мілані українські жінки із проханням допомогти із заснуванням там громади УГКЦ. «Я пригадую, як одного дня прийшли до мене дві українські жінки, і сказали мені: Отче, ми хочемо заснувати тут українську громаду. Я не знав, з чого розпочати, — пригадував священник. — Треба було українського священника. Отож ми зателефонували до Риму. Але, не зважаючи на всі мої зусилля, мені не вдалося знайти українського священника. Однак це вдалося тим жінкам…»

У фільмі «Церква в еміграції: Італія» Катерина Федів, одна із тих жінок, які були при заснуванні громади УГКЦ у Мілані, пригадує, що о. Джанкарло Квадрі особисто зустрічав на вокзалі о. Василя Поточняка, коли той приїхав відслужити першу Божественну Літургію. «На центральному вокзалі нас було шестеро — п’ятеро жінок і я. Тоді з 12-го перону, коли поїзд зупинився, зійшов о. Василь, весь благочестивий і тремтячий», — згадував той момент сам о. Джанкарло.

Окрім допомоги при заснуванні громади, священник був частим гостем на урочистих, особливо пасхальних, богослужіннях греко-католиків у Мілані.

Як ми повідомляли раніше, в Італії від коронавірусу Covid-19 померли вже понад 30 римо-католицьких священників, 16 із них у дієцезії Берґамо. Українська громада св. свящ. Йосафата у Мілані на даний час, дотримуючись умов карантину, не збирається на спільні богослужіння, але продовжує духовно єднатись до допомогою сучасних засобів комунікації.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ