В УКУ освятили скульптурну композицію на площі Святої Софії-Премудрості Божої

24 червня 2024

У день випускних урочистостей Українського католицького університету, 22 червня, у храмі Святої Софії-Премудрості Божої відбулася урочиста Літургія. Опісля митрополит Борис Ґудзяк, архиєпископ Філадельфійський, президент УКУ очолив чин освячення скульптурної композиції на площі перед храмом.

В УКУ освятили скульптурну композицію на площі Святої Софії-Премудрості Божої

Шість скульптур символізують шість жестів, які робить священик, промовляючи молитву на освячення Святих Дарів на Божественній Літургії св. Івана Золотоустого: Ісус «прийняв хліб у свої пречисті і непорочні руки, воздав хвалу і поблагословив, освятив, переломив, дав святим своїм учням кажучи…». Про це повідомляє пресслужба УКУ.

«Шість слів — Прийняв. Воздав хвалу. Благословив. Освятив. Переломив. Дав — і шість жестів — це шість етапів нашого життя, бо в Євхаристії хліб і вино перетворюються у Тіло і Кров Ісуса Христа, щоб кожен з нас жив у Христі. Євхаристія відбувається не для того, щоб сталося чудо, а для того, щоб змінювалися ти і я, щоб приймаючи Боже Тіло і Кров, ми зміцнювалися у своїй тотожності. Ці 6 скульптур — 6 жестів Ісуса. Хай вони допоможуть нам утвердитися у тому, що Христос нас перетворює», — каже владика Борис Ґудзяк, який є ідейним натхненником цього проєкту.

Монументальну композицію з каменів створив скульптор Володимир Семків, який працював над проектом майже 9 років. Під час урочистостей владика Борис Ґудзяк вручив митцеві почесну подяку за втілення цього задуму.

Група скульптур утворює символічне просторове коло. Проходячи через руки, відчитуючи смисли, людина повертається у точку, звідки починала — двері храму.

«Головна моя ідея була в тому, щоб створити сучасну композицію на противагу пострадянській монументальній скульптурі. Попри великий розмір самих каменів, я намагався зробити їх камерними, особистими. Хотілось надати їм загадковості, щоб лише наодинці людина могла подумати, почути себе. Для скульптора найбільшою нагородою є те, коли його твір спонукає людину зупинитись і замислитись. І коли я дивлюся, як тут затоптали траву і скільки бігає дітей навколо каменів — розумію, що задум працює», — розповів скульптор Володимир Семків.

Отець Назарій Мисяковський освячує скульптуру «Освятив»Отець Назарій Мисяковський освячує скульптуру «Освятив»

Президент УКУ закликав усіх частіше приходити до каменів, щоб усвідомлювати своє перетворення і шукати відповіді на складні питання: «Коли ми сумніваємося, ким ми є, то наші спокуси стають складнішими, наша стійкість проявляє тріщини. А коли розуміємо, що ми є прийняті та освячені Богом, то можемо свідчити, вистояти, здолати все. Бог хоче, щоб ми стояли рівно і без страху дивилися вперед».

Скульптура «Благословив»Владика Борис Ґудзяк вручає Подяку скульпторові Володимирові СемківуСпільна молитва перед освяченням скульптурної композиціїСкульптура «Воздав хвалу»