В УКУ обговорили особливості українського ІТ-сектору з надзвичайним і повноважним послом Франції в Україні
25 листопада до Українського католицького університету завітав Етьєн де Понсен, надзвичайний і повноважний посол Франції в Україні. Для гостя зустріч стала першим офіційним візитом до Львова, тож, за його словами, було цікаво відвідати один із найкращих університетів міста та країни.
Знайомство та розмова із паном Етьєном проходила у форматі круглого столу, до якого, крім керівництва вишу, долучилися представники Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS). «Оскільки моя діяльність тісно переплетена з галуззю ІТ, я відкритий до дискусій на цю тему. Сектор інформаційних технологій доволі актуальний і у Франції, і в Україні, тож я радий почути фідбек щодо можливої співпраці від представників освітньої сфери», — так розпочав зустріч гість.
Про здобутки університету, бізнес-школи та програми УКУ з ІТ розповіла проректорка з науково-педагогічної роботи, засновниця і деканеса LvBS Софія Опацька: «Ми навчаємо найкращих студентів, тож хочемо створити для них і найкращі умови. Впливи УКУ численні: якість освіти, розробка стартапів, підтримка ІТ-індустрії, навчання лідерів, зокрема серед молоді та жінок, виховання вільної журналістики тощо. Ми маємо й такі проєкти, що мають на меті поглибити відносини з франкомовною спільнотою, наприклад щорічна літня школа чи кампус „Емаус“ — частина світової спільноти „Лярш“, створеної Жаном Ваньє».
Протягом перебування в Києві пан Етьєн познайомився з UNIT. City — інноваційним парком, що займається розробкою та втіленням проектів ІТ-індустрії. Під час візиту до УКУ гість мав нагоду познайомитися з випускниками Львівської бізнес-школи. Зокрема, свої проєкти презентували CEO KindGeek Антон Скрипник, R&D director SoftServe Микола Максименко, CEO «Artelogic» Турал Мамедов тощо. Своїми найбільшими досягненнями alumni вважають вихід на американський та європейський ринки, а серед перешкод у будуванні бізнес-зв’язків із Францією — мовний бар’єр.
До слова, партнерство Львова із французьким банковим конгломератом Credit Agricole може допомогти поглибити й ІТ-індустрію, зокрема надати підтримку у впровадженні інноваційних методів.
На зустрічі також була Матильда Аржаковська, представниця економічного підрозділу посольства. Разом шукали відповідь на запитання, які шляхи комунікації слід вибудовувати як між двома державами, так і всередині сфери ІТ, як ефективно обмінюватися досвідом, реагувати на зміни, а також створювати платформу для промоції досягнень і можливостей для кооперації на базі бізнес-школи.
Зустріч завершилася обміном подарунками та світлиною на пам’ять. Окрім розмови з працівниками та випускниками УКУ, пан Етьєн також мав нагоду прогулятися кампусом та поспілкуватися зі спільнотою вже неформально.
Фото: Богдан ЄмецьЗа матеріалами Українського католицького університету
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ