В Українській Греко-Католицькій Церкві найменували нового єпископа Івана Кулика

27 листопада 2019

26 листопада 2019 року у монастирському храмі Собору Пресвятої Богородиці, що в Брюховичах, відбулась Велика Вечірня з Чином найменування нового єпископа УГКЦ. Ним став о. Іван Кулик, який попередньо священнодіяв у храмі святих Сергія і Вакха в Римі. Своє нове служіння владика-номінант буде виконувати в Кам’янець-Подільській єпархії.

В Українській Греко-Католицькій Церкві найменували нового єпископа Івана Кулика

Перед богослужінням відбулося урочисте прочитання грамоти Секретарем Синоду Єпископів УГКЦ владикою Богданом Дзюрахом, в якій йшлося про вибір Синодом Єпископів Української Греко-Католицької Церкви з благословення Папи Франциска ієрея Івана Кулика на єпископа. Опісля владика-номінант виголосив Символ віри та склав присягу послуху Святішому Отцю Франциску і Главі Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішому Святославу. Також пообіцяв бути вірним Церкві та гідно трудитися у Божому винограднику. Серед присутніх на Вечірні, окрім Блаженнішого Святослава, було теж чимало римо-католицьких та греко-католицьких єпископів.

Варто також зазначити, що сам Чин найменування нового єпископа Української Греко-Католицької Церкви відбувся під час спільних реколекцій греко-католицьких і римо-католицьких єпископів.

У нещодавньому інтерв’ю новоіменований єпископ поділився своїми думками щодо покликання до єпископського служіння. Зокрема, о. Іван Кулик розповів про момент, коли отримав звістку про своє обрання: «Рішення Синоду УГКЦ про обрання мене єпархом Кам’янець-Подільським було справді неочікуваним. Коли Блаженніший Святослав, Глава нашої Церкви, повідомив мені про це рішення Синоду, в мене виникло запитання: чому саме я? До такого служіння я ще занадто молодий і недосвідчений. Та й половину свого життя, а це двадцять років, я прожив поза межами України. Такі думки повставали в мені, і це викликало певні переживання. З іншого боку, розумію, що покликання до єпископського служіння — це Божий поклик, і тому приймаю його як великий Божий дар. Вірю, що Господь буде вести мене і, незважаючи на всі мої недосконалості, даватиме сили та мудрості бути добрим архипастирем».

Окрім того, отець Іван зазначив, що для нього особисто значить це відповідальне служіння, покладене Богом та Церквою на його плечі: «Усе в нашому житті отримуємо від Бога, Він — податель всякого блага. Думаю, що найцінніше те, що Бог мені дарував в житті, це покликання, щоб у священстві служити людині і допомагати їй іти Божою дорогою. Єпископське покликання, напевно, має стати для мене нагодою, щоб ще краще послужити людям та вести їх до Господа».

Нагадаємо, що Архиєрейська Божественна Літургія з Чином хіротонії та Чином введення новоіменованого єпископа на престол Кам’янець-Подільської єпархії відбудеться 1 грудня 2019 року в катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці в м. Хмельницькому.

Довідка

Отець Іван Кулик народився 16 березня 1979 року в с. Переволока (Бучацький район, Тернопільська область) у сім’ї Михайла та Ольги. Також має старшого брата Василя.

З 1986 по 1996 роки навчався у Переволоцькій загальноосвітній середній школі. Відтак із 1994 по 1996 роки навчався у Чортківській дяківсько-регентській школі, де здобув спеціальність дяк-регент церковного хору.

У 1997 році вступає у Тернопільську Вищу духовну семінарію імені Патріарха Йосифа Сліпого, однак, вже за рік — з 1998 по 2004 роки продовжує навчання у Люблінській духовній семінарії (Польща).

27 серпня 2004 року, у навечір’я свята Успення Пресвятої Богородиці, отримав дияконські свячення із рук високопреосвященного владики Василія Семенюка у с. Зарваниця, що на Тернопільщині.

З вересня 2004 року по травень 2005 року диякон Іван Кулик звершував дияконське служіння при каплиці Українського католицького університету, де одночасно проходив приготування (брав курси італійської, грецької і латинської мови) для виїзду на навчання до Риму.

8 травня 2005 року отримав священниче рукоположення в соборі Зарваницької Божої Матері в духовно-відпустовому центрі «Зарваниця» на Тернопільщині із рук високопреосвященного владики Василія Семенюка. Далі з 2005 по 2009 роки навчався у патристичному інституті «Августиніанум» в Римі, здобувши ступінь ліцензіата з патристики та патрології.

З жовтня 2006 року по лютий 2009 року здійснював душпастирське служіння для української громади у м. Каттоліка (Дієцезія Ріміні) та у м. Пезаро (Дієцезія Пезаро). З березня по липень 2009 року здійснював душпастирське служіння для української громади у м. Падуя, м. Есте та м. Тієне (Дієцезія Падуї); у м. Бассано-дель-Граппа (Дієцезія Віченца); у м. Кйоджа (Дієцезія Кйоджа). Потім у серпні 2009 року призначений Адміністратором парафії свв. Сергія і Вакха у Римі, а з грудня 2013 року по вересень 2019 року — здійснював служіння пароха вищезгаданої парафії у м. Римі.

10 вересня 2019 року у Ватикані повідомлено, що Святіший Отець Франциск поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви про канонічне обрання о. Івана Кулика єпархом Кам’янець-Подільським УГКЦ.

Фото: Василіянський інститут філософсько-богословських студій та Львівська архиєпархія УГКЦ