В Україні вперше переклали Довідник із католицького соціального вчення

21 квітня 2023

У березні на полицях книгарень з’явилась українська версія книги «Довідник із католицького соціального вчення: путівник для християн у сучасному світі», автором якої є о. Мартін Шлаґ. Книга вийшла друком у львівському видавництві «Свічадо».

В Україні вперше переклали Довідник із католицького соціального вчення

Мартін Шлаґ — католицький священник, дослідник традицій католицької соціальної думки в політичних та економічних питаннях. Він є директором програми церковного менеджменту в Папському університеті Святого Хреста в Римі, у партнерстві з Університетом Св. Томаса у США та іншими американськими та міжнародними університетами. Про це повідомила Богдана Дронюк для релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова».

Видання та переклад було здійснено за підтримки благодійного фонду «Платформа соціальних змін», що працює згідно з принципами християнського суспільного вчення.

Формування соціальної доктрини для всього світу — непросте завдання. Протягом століть Католицька церква проєктувала власні релігійні принципи та вчення на суспільні, соціальні та економічні питання. З часом це перетворилось у сукупність вчень зі соціальних та економічних питань, які стали відомі як католицьке соціальне вчення. Воно базується на принципах людської гідності, загального блага, солідарності та поваги до навколишнього середовища. Ці принципи розкривають питання соціальної справедливості, бідності, економічної нерівності, імміграції, екологічної справедливості та інших суспільних дилем.

У Довіднику розкрито низку принципів, що застосовуються до нашого суспільства. Ці принципи включають людську гідність, загальне благо й солідарність. Тому ця книга — це не лише науковий посібник із католицького соціального вчення, а посібник із втілення послань Церкви у повсякденні. Він пропонує відповіді на нагальні питання — наприклад, що таке людські права, рівність жінок та чоловіків у сучасному суспільстві, церква та капіталізм, чи дійсно існує свобода слова тощо.

Зокрема, книга допоможе вірянам усвідомити, як саме вони можуть втілити Христове послання про діяльну любов у сучасному світі. Вона відповість на такі питання, як «що слова Христа означають для мене тут і тепер» та «що робив би Ісус, якби був на моєму місці».

Читачам пропонують практичні поради та ідеї щодо того, як застосувати вчення Церкви у щоденному житті, що робить посібник обов’язковим до прочитання для християн у сучасному світі.

Книга стане читачам вичерпним путівником щодо життя людини у світі як християнина.

Придбати Довідник можна у релігійному видавництві «Свічадо» або на інтернет-сторінці магазину за посиланням.