В УГКЦ триває підготовка до першої генеральної асамблеї Душпастирської ради
2–6 грудня 2019 року у Патріаршому домі у Львові відбудеться генеральна асамблея Душпастирської ради Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви. Душпастирську раду було створено у червні 2019 року. До складу ради входять структури Патріаршої курії, відповідальні за душпастирське служіння Української Греко-Католицької Церкви.
Головним завданням Душпастирської ради є координація та уніфікація діяльності структур Патріаршої курії, які відповідають за пастирське служіння, продовження втілення в життя напрацювань робочої групи для впровадження Стратегії розвитку УГКЦ та інші завдання, окреслені у відповідному Положенні.
У процесі підготовки до асамблеї, 25 жовтня 2019 року у Києві відбулося робоче засідання, у якому взяли участь Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, владика Кен Новаківський, голова Душпастирської ради, представники Патріаршої курії та інші запрошені учасники.
«Потрібно поставити питання: якої Патріаршої курії, якого Патріаршого центру потребує наша Церква? Адже в цьому полягає ключова ідея її реформування. Шукаючи відповіді на це питання, ми намагалися зрозуміти, яким чином варто будувати структури Патріаршої курії, щоб вони були каталізатором та інструментом для того, щоб усі наші єпархії та екзархати могли якомога ефективніше душпастирювати в усіх країнах, де є наша Церква», — сказав Блаженніший Святослав.
За його словами, Душпастирська рада повинна бути координуючим органом, оскільки «ми повинні мислити глобально, а діяти локально».
Окрім цього, він згадав слова Папи Франциска, який стверджує, що саме слухання, осмислення і дія — це те, що сприятиме парадигматичному душпастирству: коли ми чуємо свого адресата і розуміємо про кого маємо піклуватися. Адже євангелізація є природньою для Церкви, тож якщо ми не євангелізуємо, то чи правильно служимо?!
«Ми перебуваємо в періоді, коли потребуватимемо докладання всіх наших зусиль для того, щоби організація та координація підготовки нашої генеральної асамблеї пройшли якомога краще», — зазначив владика Кен.
І згодом додав: «Знайте, що увесь світ, вся УГКЦ, збереться у грудні у Львові і це будуть не просто координатори стратегії „Жива парафія“, але, фактично, особисті радники Патріарха, які були ним же ж призначені, щоб дати йому експертну допомогу для виконання його пастирської місії у цілому світі».
Він також наголосив, що генеральна асамблея не буде схожою до звіту Патріаршої курії, а ця зустріч повинна бути кардинально іншою.
«Генеральна асамблея повинна стати місцем, майданчиком до діалогу між Патріаршою курією та радниками із кожної єпархії із цілого світу, включно із гостями, які прибудуть із країн, де наразі немає сформованих структур УГКЦ, до прикладу з Іспанії, Росії чи Білорусі. Разом з ними ми повинні зрозуміти, як ми маємо втілити пасторальний план нашої Церкви», — зауважив владика Кен.
Додамо, що окремою темою асамблеї буде питання підготовки до Патріаршого Собору 2020, тема якого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ».
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ