В Івано-Франківську владика Теодор Мацапула очолив Архиєрейську Літургію з нагоди З’їзду Чернечої родини Воплоченого Слова
У середу, 17 липня, владика Теодор Мацапула, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії, з благословення архиєпископа і митрополита Івано-Франківського владики Володимира Війтишина очолив свою першу Архиєрейську Літургію у парафії Свв. Кирила і Методія м. Івано-Франківськ. Йому співслужив владика Микола Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла.
Лише вчора, 16 липня, в Ужгородському Хрестовоздвиженському катедральному соборі відбулася знаменна подія — архиєрейська хіротонія та інтронізація владики Теодора Мацапули, єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії. Головним святителем став архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин. Про це розповідає Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
Цього дня участь у моліннях взяла велика кількість священників та сестер-монахинь Чернечої родини Воплоченого Слова, які прибули до України з різних куточків світу, духовенство Івано-Франківської архиєпархії та інших єпархій УГКЦ, душпастирі Мукачівської греко-католицької єпархії, семінаристи з Міжнародної семінарії святого Папи Віталіяна Згромадження Воплоченого Слова, що у Римі, а також парафіяни й гості храму.
Спершу духовенство та вірні вітали архиєреїв на подвір’ї храму. Відтак о. Йосафат Бойко, ВС, настоятель парафії, запросив владику Теодора очолити урочисте моління.
У часі Літургії владиці Теодору співслужили владика Микола Бичок, провінційний настоятель о. Антоній Вацеба, ВС, о. Йосафат Бойко, ВС, священники Згромадження з усього світу, духовенство різних єпархій УГКЦ та МГКЄ.
Звертаючись до присутніх у своїй проповіді, о. Даніель Сіма, колишній ректор Міжнародної семінарії святого папи Віталіяна ЗВО, мовив до присутніх: «Святий Іван Павло II та його близький співпрацівник — кардинал Йосиф Рацінґер (пізніше Папа Бенедикт XVI) чітко розуміли, що відновлення Церкви й справа нової євангелізації не може бути без нової генерації духовенства. Бо якщо її не буде, то й не буде відновлення Церкви та нової євангелізації. Це переконання також було у серці та душі в засновника Чернечої Родини Воплоченого Слова — отця Карлоса Міґеля Буели».
«Тож наше Згромадження не могло бути байдужим до цього виклику і ми також хотіли зробити внесок у життя Церкви. Я вірю, що радісна подія архиєрейської хіротонії владики Теодора, яку ми вчора пережили, стала відповіддю Божого провидіння на бажання нашого засновника — отця Буели», — зазначив проповідник.
Як мовив о. Даніель, через єпископські свячення надається повнота Таїнства Священства: єпископ є адміністратором Божої благодаті, від чого залежить життя всієї Христової Церкви, усіх вірних. Відтак душпастир додав: «Він має підтримувати всі церкви через свої поради, напоумлення й добрий приклад, а особливо через виконання влади наслідника апостолів».
«Єпископ є головним пастирем душ, а також видимим знаком й фундаментом єдності Церкви. Він головний душпастир, повний лагідності, батьківства і повний переживання за духовне добро „овечок“ Ісуса Христа, тобто вірних. Архиєрей — це добрий пастир, який підживлює своїх „овець“. Добрий пастир також віддає своє життя заради духовного блага вірних, ввірених йому. Єпископ має також турбуватися, щоб вірні жили Таїнством Пресвятої Євхаристії. Саме вона спричиняє єдність у Церкві», — підкреслив проповідник.
Після Літургії владика Теодор Мацапула подякував владиці Миколі Бичку за спільну молитву й місійне служіння вірним нашої Церкви за океаном. Слова подяки лунали для родичів архиєрея, а також для Чернечої родини Воплоченого Слова, яка стала другою родиною для єпископа.
Архиєрей також подякував всім священнослужителям й богопосвяченим особам Чернечої родини Воплоченого Слова, які сприяли його формації й допомагали у пастирському служінні. Згодом у храмі лунало «Многоліття».
Відтак владика Теодор попросив присутніх підтримувати його й супроводжувати постійною молитвою під час нелегкого єпископського служіння. Пізніше о. Йосафат Бойко подякував владикам за спільну молитву й подарував їм на згадку ікони свв. Кирила і Методія.
На завершення духовенство, богопосвячені особи та вірні піднесли молитву за Україну «Боже Великий, Єдиний».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ