В Івано-Франківську сестри Воплоченого Слова відзначили 25-ліття з дня заснування в УГКЦ

16 січня 2024

У суботу, 13 січня, у монастирі Святої Софії — Премудрості Божої сестер служебниць Господа і Діви Марії з Матара Чернечої родини Воплоченого Слова, що знаходиться у м. Бурштин, відбулася подячна Архиєрейська Літургія з нагоди 25-ої річниці від заснування цього згромадження в Українській Греко-Католицькій Церкві. Її очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин.

На урочисті святкування зібралися сестри-монахині зі всіх 14-ти спільнот провінції Чернечої родини Згромадження Воплоченого Слова, які присутні в 4 єпархіях та 2 екзархатах УГКЦ. Про це інформує Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Урочисті моління розпочалися подячною Архиєрейською Божественною Літургією у монастирському храмі. Митрополиту співслужили провінційний настоятель Згромадження Воплоченого Слова о. Антоній Вацеба та запрошені душпастирі.

У часі Служби Божої архиєпископ звернувся до присутніх у храмі, розважаючи над уривком з Євангелія, коли диявол спокушав Ісуса Христа у пустелі. «Так, як Ісус був спокушений дияволом, так і ми будемо терпіти спокуси, і щоб вистояти у цьому світі, маємо бути зʼєднані з Богом. Якщо ми будемо любити Бога, то дамо плоди», — мовив архиєрей.

Після моління владика Володимир подякував сестрам за служіння впродовж останніх 25 років, а також побажав плідних наступних років праці. Пізніше Митрополит вручив подячні грамоти першим місіонеркам, а також грамоту всім сестрам з нагоди свята. Зокрема, архиєпископ нагородив подячними Митрополичими грамотами перших сестер-монахинь, які прибули 25 років тому із Аргентини в Україну — сестру Марію Сліз Фаріну та сестру Марію Християнку Дем’янчук.

Відтак з подячними словами Богові за всі отримані ласки звернулася провінційна настоятелька сестер матінка Марія Гошівська, зазначаючи, що все є ласкою Божою, все є даром Божим, за який маємо бути вдячні Йому. Також настоятелька подякувала митрополиту Володимиру за спільну молитву й присутність та за постійну архіпастирську підтримку сестер у всіх починаннях.

З вдячністю згадали засновника згромадження — о. Карлоса Буелу, який у 2023 році відійшов до дому Отця.

У подяку за ці 25 років сестри подарували Богородиці Луханській, покровительці згромадження, ризи з вишитими іменами всіх українських сестер, щоб Вона і надалі оберігала та підтримувала їх.

На завершення сестри-новички, прославляючи новонародженого Ісуса Христа, виступили із вертепним дійством під назвою «Бог так полюбив світ».