В Іспанії відбувається зустріч Генеральних cекретарів єпископатів Європи

19 червня 2024

Від 16 до 19 червня 2024 року у Мадриді відбувається зустріч Генеральних секретарів єпископських конференцій Європи.

В Іспанії відбувається зустріч Генеральних cекретарів єпископатів Європи

У Мадриді зібрався 41 представник єпископатів Європи та Святого Престолу. Україну представляють: єпископ Андрій Хім’як, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, єпископ Едвард Кава, єпископ-помічник Львівської архидієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні, отець Петро Береш, представник Мукачівської греко-католицької єпархії. Про це інформує пресслужба Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Провідна думка цьогорічної зустрічі — служіння європейських єпископатів у динаміці між єдністю та різноманітністю.

На початку учасників привітали Апостольський нунцій в Іспанії архиєпископ Бернардіто Клеопас Ауса та очільник Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ) архиєпископ Ґінтарас Ґрушас.

У межах зустрічі відбудуться виступи окремих доповідачів на тему актуального стану Церкви в Європі, синодальної дороги та нових поглядів екуменізму в Європі. Передбачений час на працю в групах з окремих питань та презентацію напрацювань. Крім того, учасники матимуть час на спільну молитву.

• «Сопричастя, участь і місія: єпископські конференції як вияв синодальності» (монс. Габріель Рікі Альберті);
  • «Синодальність як досвід екуменізму» (с. Естелл Мікал Согбу);
  • «Досвід шести років служіння CCEE» (о. Мартін Михалічек).

Крім того, в понеділок у другій половині дня відбувся візит учасників зустрічі до Королівського палацу та катедрального собору Альмудена, де Євхаристію очолив архиєпископ Мадрида і віце-президент ССЕЕ кардинал Хосе Кобо Кано. У вівторок генеральні секретарі відвідали Толедо, де архиєпископ Франциско Серро Чавес очолив Євхаристію в іспано-мосарабському обряді в катедральному соборі.

Фото: Лешек Гесяк, ТІ (Leszek Gęsiak, SJ)