Українці Західної Європи здійснили щорічну прощу до Люрду
Вже впродовж багатьох років, українці Франції, Бельгії, Великобританії, Іспанії, Італії та інших країн Західної Європи зустрічаються в паломницькому серці Європи — Люрді.
Цього року, проща відбувалася з 18 по 20 жовтня під духовним проводом єпископів Гліба Лончина, Андрія Рабія, Йосифа Міляна та Теодора Мартинюка.
День 1: Проща українців розпочалась зі спільної процесії і молитви Вервиці
У п’ятницю, 18 жовтня, українці Західної Європи, об’єднані молитвою, взяли участь у процесії Вервиці у Марійському санктуарію Люрду. Молитва супроводжувалася співом міжнаціонального хору, до якого також доєднався хор Єпархії святого Володимира Великого. Розважання та молитви також були зачитані українською мовою.
День 1: Нічні чування в українському храмі Успення Пресвятої Богородиці
Опісля спільної процесії, в українському храмі відбулися нічні чування, в час яких паломники мали можливість у молитися та роздумувати над уривками з Євангелія. Цьогоріч, темою чувань була «Постать Богородиці у Святому Письмі».
День 2. Зустріч владики Гліба Лончини з молоддю та іншими паломниками
Другий день прощі розпочався з зустрічі владики Гліба Лончини з молоддю та паломниками в українському храмі Успення Пресвятої Богородиці:
«Ціль з якою ми сюди прийшли не є переконати Бога чи Матінку Божу — вони знають, що нам потрібно. Але щоб себе змінити. Щоб дійсно повірити їм. Це не означає, що тепер нам вже не потрібно просити в Матінки Божої ані про здоров’я, ані про навернення чиєсь. Ні! Просімо! Просімо, тому, що це є вияв віри».
День 2. Архиєрейська літургія в храмі святої Бернадетти
Пообіді другого дня, українці зібралися на святкову Архиєрейську Літургію в храмі святої Бернадетти, що знаходиться у санктуарії. Очолили Літургію владики Гліб Лончина, Андрій Рабій та Йосиф Мілян у співслужінні зі священниками з Франції, Іспанії, Португалії, Бельгії, Італії, США та України, що прибули на прощу індивідуально або з прочанами.
Церква святої Бернадетти вміщає, згідно з офіційними даними, до 5000 вірних.
День 2. Молебен до Пресвятої Богородиці
Незадовго після архиєрейської Літургії, паломники взяли участь у Молебні до Пресвятої Богородиці перед храмом Успення Пресвятої Богородиці. Владика Андрій Рабій, єпископ-помічник Філадельфійської архиєпархії очолив Молебен.
День 3: Літургія в Ґроті Об’явлення
Прощу завершила урочиста Літургія в Ґроті Об’явлення, яку очолив владика Йосиф Мілян.
«В Італії, у поїзді Інтерсіті їхав священник. Навпроти сидів японець. Коли вже всі стишилися, священник відкрив Молитвослов і почав молитися. Священники нераз так роблять. Навіть моляться. І якось ненароком випав образок Пресвятої Богородиці. Японці — дуже услужливі люди — він швидко зігнувся, підняв, подивився і запитав священиника — це Ваша мати? Священник був розгублений — не зовсім мати, але відректися від Богородиці як Матері Бога і світу, і його він не міг. Він сказав „так“. „Як Ви на неї подібні“. Я бажав би собі і всім нам, щоб хтось колись, бачачи наше християнське обличчя, сказав нам „Як ви на неї подібні!“ — завершив свою проповідь владика Йосиф.
За матеріалами Паризької єпархії Святого Володимира Великого УГКЦ
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ