Українці в Угорщині здійснили прощу до паломницького містечка Матраверебеллі

10 квітня 2019

На свято Благовіщення Пречистої Діви Марії, 7 квітня, парафіяни української греко-католицької парафії Покрови Богородиці в Будапешті зі своїм священиком відбули прощу до відомого відпустового місця в Угорщині Матраверебеллі-Сенткут (Mátraverebély-Szentkút), де знаходиться мала базиліка Успіння Пресвятої Богородиці.

Українці в Угорщині здійснили прощу до паломницького містечка Матраверебеллі

Після недільного богослужіння в столиці Угорщини Будапешті, паломники з української греко-католицької парафії Покрови Богородиці спільно зі своїм духовним наставником о. Дам’яном Габорієм вирушили до паломницького місця Матраверебеллі, яке знаходиться 100 км від Будапешту. Українські паломники розпочали прощу з Хресної Дороги, яка проходить поблизу підніжжя гори на території паломницького комплексу. Відтак в малій базиліці Успіння Пресвятої Богородиці помолилися до Богородиці перед чудотворною фігуркою Матері Божої з дитятком Ісусом.

Довідка

На території паломницького комплексу знаходиться мала базиліка Успіння Пресвятої Богородиці. У святилищі цієї церкви можна віднайти чудотворну фігурку Матері Божої. Біля базиліки, на площі, стоїть престіл, виконаний з мозаїки для відправлення богослужінь на дворі. На території відпустового місця розташована Хресна дорога.

Це паломницьке місце є відомим від часів Австро-Угорщини. Протягом року тут можна побачити чисельних паломників. Особливо воно популярне серед поляків, словаків, румунів, хорватів та українців.

Вже стало щорічною традицією, що українська греко-католицька громада з Будапешту відвідує це святе місце.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ