Українці Швейцарії здійснили першу прощу до м. Фрібура

10 травня 2023

У неділю, 7 травня 2023 року, відбулася перша загальна проща українців Швейцарії до катедрального храму Святого Миколая м. Фрібура.

Українці Швейцарії здійснили першу прощу до м. Фрібура

Паломництво відбулося з нагоди свята Перенесення мощей св. Миколая Мирлікійського з Мир Лікійських до Барі. Частиця мощей святого вже протягом століть зберігається в місцевому катедральному соборі, який присвячений тому ж святому. Про це інформує пресслужба Єпархії Святого Володимира Великого у Парижі.

Урочисту програму відкрили о 13:30 Акафістом до св. Миколая, який виконала солістка Базельської опери Інна Федорій. Під час Акафіста вірні мали можливість прикластися до мощей та отримати особисте благословення.

О 14:00 розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив апостольський адміністратор Єпархії св. Володимира Великого владика Гліб Лончина, а спів забезпечив хор громади Берна «Misericordia» під керівництвом п. Марії Берлаг.

Собор св. Миколая був ущерть заповнений прочанами, які з’їхалися з усіх куточків Швейцарії: з околиць Женеви й Лозанни, Берна й Цюриха, Базеля й Хура, Сан-Ґаллена і Туна.

Сповідали, благословляли та співслужили душпастирі Українського душпастирства у Швейцарії: о. Назарій Заторський, єпископський делегат для українців Швейцарії та адміністратор громад у Цюриху та Базелі, о. Володимир Горошко, адміністратор у Берні, Інтерлакені й Люцерні, о. Святослав Горецький, адміністратор Женеви та Лозанни, о. Олег Олексюк, відповідальний за громади в Хурі й Сан-Ґаллені.

Після Літургії всі учасники були запрошені на спільну трапезу до склепінчастої зали в монастирі оо. францисканців неподалік від катедри. Відтак о. Назарій Заторський провів для охочих невеличку екскурсію.

Можна сподіватися, що такі прощі стануть доброю традицією, а святий Миколай, покровитель дітей, подорожніх і біженців, вимолюватиме для прочан усі потрібні ласки.

Довідка

Чарівне містечко Фрібур, розташоване між меандрами річки Саріне, вважається одним з найкрасивіших середньовічних поселень Європи. З часу свого заснування герцогами Царінгенськими у 1157 році, місто змогло ідеально поєднати традиції та сучасність.

Фрібурзький собор (фр. Cathédrale Saint-Nicolas de Fribourg) — римо-католицький собор у Фрібурі (Швейцарія), побудований у готичному стилі на скелястому виступі на висоті 50 метрів над річкою Саріне (Саане), що домінує над середньовічним містом внизу. Це єпископська резиденція єпархії Лозанни, Женеви і Фрібура.

Будівництво храму було розпочато у 1283 році і завершено до 1430 року. Вежа була завершена у 1490 році. Її висота становить 76 метрів, на ній розміщено 11 дзвонів. Також на неї можна підійнятися 365 сходинками і відкрити для себе все місто.

Катедральний собор Святого Миколая у Фрібурі має багате архітектурне оточення. Головний портал прикрашає горельєф із зображенням Страшного суду.

Над головним порталом знаходиться вікно-троянда з вітражами роботи Гаррісона Вельтліха (1988 р.). Вітражі, спроєктовані польським художником Юзефом Мехоффером і виготовлені місцевими майстрами Кіршем і Флекнером між 1896 і 1936 роками, становлять одну з найважливіших колекцій релігійних вітражів у стилі модерн.