Український центр кардинала Гузара в Угорщині провів Дні української культури

4 березня 2020

В межах Днів української культури в Угорщині, які відбулися з 25 лютого по 1 березня, пройшла низка заходів. Серед важливих подій в українській громаді була презентація збірки українських казок, яка вийшла в межах міжнародного проєкту «Дитяча українська казка ХХІ століття».

Український центр кардинала Гузара в Угорщині провів Дні української культури

Як повідомила авторка проєкту, керівниця Українського центру кардинала Гузара в Угорщині Уляна Княгинецька, вперше в Угорщині вийшла друком збірка українських казок «Казковий дивосвіт», і назвала це «історичною подією», що «перша збірка українських казок „Казковий дивосвіт“, твори, які ввійшли до збірки, є результатом міжнародного конкурсу „Дитяча українська казка XXI століття“».

Уляна Княгинецька висловила щиру подяку «всім учасникам і партнерам за участь у першому міжнародному конкурсі „Дитяча українська казка ХХІ століття“, за плідну творчу співпрацю і вагомий внесок у розвиток і збереження української мови й культури в світі».

Як зазначалося, до збірки є розмальовки з аналогічними тематичними ілюстраціями.

У межах заходу відбулася вистава із казочки нової книги за участі вихованців церковної Рідної школи в м. Будапешт.

Усі присутні на презентації мали змогу отримати у подарунок по екземпляру україномовної книги «Казковий дивосвіт».

В суботу, 29 лютого, в межах Днів української культури у Будапешті відбулася традиційна щорічна українська забава «Запусти перед Постом» за участю парафіяльного колективу із церкви Дрогобицьких священномучеників.

Як зауважив о. Дамян Габорій: «Справжньою українською традицією є запусти, яку започаткували ще наші предки перед початком Великого посту. Ця практика в нашому народі була виплекана віками і допомагала українцям благоговійно війти у Великий піст. Запусти — час, коли українці востаннє гуляли і забавлялися перед Великим постом». Організатором заходу був Український центр кардинала Гузара в Угорщині. Захід відбувся за підтримки українського самоврядування Ержибетвароша (Будапешт), Товариства української культури в Угорщині та п. Михайла Кравця, голови міжнародного фонду імені Івана Франка.

Завершився насичений тиждень в сиропусну неділю (прощення) на парафії Покрови Богородиці УГКЦ Божественною Літургією, яку очолив дрогобицький декан о. Іван Паньків у супроводі церковного хору із парафії Дрогобицьких священномучеників.

Нагадаємо, що як повідомляли ЗМІ, перший міжнародний літературний конкурс «Дитяча українська казка ХХІ століття» започаткований Самоврядуванням українців Уйбуди м. Будапешт (Угорщина). Співорганізаторами виступили Національна спілка письменників України, Кабінет молодого автора НСПУ та «Творча лабораторія» кафедри менеджменту шоу-бізнесу Київського національного університету культури і мистецтв. Змагалися між собою учасники різних вікових категорій і з п’яти країн: України, Угорщини, Польщі, Хорватії та США. Кращі твори увійшли до збірки «Казковий дивосвіт», виданої 2019 року в Будапешті.

За матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині та мультимедійної платформи іномовлення України «Укрінформ»