Українська молодь у Польщі провела ХХ Архиєпархіяльний огляд релігійної творчості УГКЦ
Відгомоном церковного дзвону, запаленням свічі пам’яті та покладенням символічної хлібини перед іконою Хреста, присвячених жертвам Голодомору з 1932–1933 років в Україні, розпочався у концертному залі гурово-ілавецького Комплексу шкіл з українською мовою навчання в суботу, 23 листопада, ювілейний ХХ Архиєпархіяльний огляд релігійної творчості УГКЦ в Польщі. Лейтмотивом цьогорічного заходу був лозунг «Церква завжди і всюди з Тобою».
Двадцятилітній ювілей гурово-ілавецького Огляду, що окремо відзначив ведучий, відбувся в особливому для Української Греко-Католицької Церкви році, в якому відзначаємо 75-ті роковини від дня смерті митрополита Андрея Шептицького та 150-ту річницю від дня народження його брата Климентія Шептицького, архимандрит монахів Студійського уставу.
Почесним гостем Огляду був Перемисько-Варшавський архиєпископ і митрополит УГКЦ Євген Попович.
Звертаючися на початку заходу до зібраних у залі учасників і глядачів, о. — мітрат Іван Лайкош пригадав про головну ідею релігійного огляду й відзначив: «Намагаймося постійно пам’ятати, що Церква — це ми. Сьогодні на нашій сцені маємо ікони, Царські врата. Знаходимося у символічному храмі, в якому почуємо слово Ісуса Христа. Сьогодні це ви зможете сказати, як його розумієте, ким є для вас Христос. Слухати вас буде Церква, тобто, ми всі, зібрані у цьому залі. Від щирого серця вітаю вас на сьогоднішньому святі».
Перед глядачами свої програми запрезентували дитячі й молодіжні ансамблі з Байор Малих, Венґожева, Круклянок, Варшави, Моронґа, Бартошиць, Ольштина, Пасленка, Лелькова, Ґіжицька, Позеджа, Орнети, Ґодкова, Ельблонга, Хшанова, Видмін, Пєнєнжна, Кентшина, Асун, Циганка, Гурова Ілавецького. Разом — кольорова громада у найрізноманітнішому репертуарі, гідно й дбайливо підготована катехитами й вчителями до виступів на сцені. Окремим гостем гурово-ілавецького Огляду був молодіжний вокально-інструментальний ансамбль «Modern Folk», що у своєму репертуарі використовує традиційні українські народні інструмети, який під опікою свого душпастиря, о. Андрія Буня приїхав з далекого Дрогобича.
Митрополит Євген Попович у слові на завершення Огляду, своєрідного свята релігійної поезії, пісні, музики й театру, подякував усім за пам’ять про жахливі події понад вісімдесятирічної давності, вчинені українському народові безбожним совєтським режимом, наслідки яких виразні й глибоко відчутні також в наш час. Ми як християни можемо сьогодні і в майбутньому лише на зло відповідати добром, а також понад поділами єднатися у спільноті та допомагати взаємно одні одним.
Варто також зазначити, що гурово-ілавецький релігійний Огляд, зорганізований й проведений власними силами української діаспори в Польщі, завершився врученням грамот учасникам й спільним з глядачами співом гімну «Ми є родина».
За матеріалами Перемисько-Варшавської архиєпархії УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ