Учасники духовно-формаційного семінару ПМВ відвідали гору хрестів у Шауляї (Литва)

2 червня 2023

1 червня учасники духовно-формаційного семінару Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, який триває у Вільнюсі, відвідали гору хрестів у Шауляї (Литва).

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус разом із священниками, що душпастирюють в українських греко-католицьких спільнотах у Європі та Азії, відвідали це святе місце та помолились поминальну молитву за усіх загиблих на війні. Про це інформує пресслужба Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Гора Хрестів — католицька святиня в Литві, місце паломництва. Розташована за 12 км від міста Шяуляй по дорозі Вільнюс—Рига. Є пагорбом, на якому встановлено безліч хрестів, загальна кількість яких складає приблизно п’ятдесят тисяч. Ця гора являє собою меморіал жертвам насильницьких депортацій з Литви, які були здійснені радянським тоталітарним режимом у 1940–1941 роках та після Другої світової війни.

Як ми повідомляли раніше, цього ж дня учасники семінару зустрілись і поспілкувались з архиєпископом та митрополитом Вільнюса, Президентом Ради єпископських конференцій Європи Ґінтарасом Ґрушасом.

Також відбулася чергова доповідь референта зовнішніх зв’язків ПМВ о. Віталія Храбатина, присвячена постаті священника в навчанні Католицької Церкви. «Ми з вам перебуваємо в особливому місці, де наша Церква відновила свою силу, зродила мужів Йосафата Кунцевича, Велямина Рутського, і тут же в 1839 році через митрополита-відступника Сємашка була зраджена і знищена. І особливим є час, бо нині відзначаємо памʼять Блаженнішого Любомира, який після 400-літньої історії скитання, вигнання і мучеництва нашої Церкви повернувся до осідку Київського Митрополита. В цьому контексті говорити про пасторальне навернення душпастирів і парафій для нас означає відповісти на сьогоднішні виклики, — зазначив о. Віталій. — Душпастир-місіонер є тим, хто шукає тих, хто потребує потіхи Ісуса, є тим, хто близький потребуючому, незалежно від віку. Але водночас душпастир є тим, хто втомлюється і потребує Божої потіхи».