У Вроцлаві розпочалося засідання Генеральної асамблеї Душпастирської Ради УГКЦ

17 січня 2024

З 15 по 18 січня 2024 року у м. Вроцлаві (Польща) відбувається Генеральна асамблея Душпастирської Ради Патріаршої курії УГКЦ, яка зібрала представників єпархій та екзархатів УГКЦ в Італії, Німеччині, Франції, Австрії, Ірландії, Великобританії, Казахстані, Польщі.

У Вроцлаві розпочалося засідання Генеральної асамблеї Душпастирської Ради УГКЦ

Впродовж засідання Генеральної асамблеї Душпастирської Ради у Вроцлаві, учасники роздумуватимуть над такими темами як:

І. «Еміграція, сім’я, глобальна єдність УГКЦ». Присутнім буде запропоновано доповіді, дотичні до цієї тематики:

1. «Місце Душпастирської Ради в житті та місії Церкви» (Вл. Андрій Хімʼяк);
  2. «Комісії Душпастирського спрямування: мета, завдання, „послуги“» (о. Юрій Чудяк);
  3. «Християнська родина: популяризація та сенс. Рухи християнських сімей: підготовка подружніх пар, біблійні кола для родин, інструкція активностей для сімей (як розробити та імплементувати) (о. Орест Демко, Юрій Підлісний);
  4. «Глобальність УГКЦ в контексті еміграції сімей. Соціологічний аналіз» (Оксана Міхеєва);
  5. «Душпастирство родин за кордоном» (вл. Богдан Дзюрах);
  6. «Формація духовенства в призмі нових викликів» (Вл. Богдан Данило).

ІІ. Іншою темою для роздумів буде «Зцілення ран, Євангелізація», якій будуть присвячені наступні доповіді та обговорення:

1. «Катехитичні осередки у Європі» (Назар Дуда)
  2. «Курс „Зцілення ран війни“» (с. Севастіана Карватська)
  3. «Синодальний шлях (обговорення) (модерує вл. Андрій Хімʼяк).

Програма асамблеї також передбачає молитовну складову, працю в групах та відвідини м. Вроцлава.

Згідно програми цієї Генеральної асамблеї владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, представив тему «Душпастирство родин за кордоном», оскільки Німеччина стала країною, в якій українці найчисельніше знайшли прихисток, рятуючись від війни. Саме цей факт став причиною наново застановитись над викликами, які постають перед Церквою та шукати нових шляхів і можливостей, щоб відповісти на потреби українців, надаючи їм духовну опіку.

Доповідь владики Богдана ДзюрахаДоповідь владики Богдана Дзюраха

Доповідь о. Юрія ЧорніяДоповідь о. Юрія Чорнія

Також особистим досвідом служіння з учасниками асамблеї поділився о. Юрій Чорній, який душпастирює для українців у Любеку та Ростоці. Священник представив етапи становлення українців на чужині та виклики, які вони долають, влаштовуючи своє життя. А відтак вказав на труднощі та кризи, які людям важко подолати, особливо якщо хтось з членів сім’ї залишився в Україні.

Довідка

Душпастирська Рада є органом Патріаршої курії УГКЦ, покликаний «об’єднати та ефективно координувати діяльність душпастирських структур, комісій та підрозділів, які безпосередньо відповідають за окремі напрямки душпастирського служіння УГКЦ: катехизацію, євангелізацію, опіку над мирянами загалом, а також родин, молоді, військовослужбовців, учнів та вчителів, медиків, людей ув’язнених, тощо».

Також, згідно положення про Душпастирську раду, її місія також включає старання про «ефективніше втілення постанов та рішень Глави Церкви та Синоду єпископів, належне оцінювання діяльності кожної структури, опрацювання душпастирських стратегій для усієї Церкви». Головою Душпастирської ради Патріаршої курії УГКЦ є владика Кеннет Новаківський, а заступником — преосвященний владика Андрій Хім’як.