У Ватикані приготували документ про роль Єпископа Риму
Дикастерія сприяння єдності між християнами представить у четвер підсумки екуменічних діалогів на тему першості та синодальності.
«Єпископ Риму. Першість і синодальність в екуменічних діалогах та у відповідях на енцикліку Ut unum sint», — документ під такою назвою, схвалений Папою Франциском, приготувала Дикастерія сприяння єдності між християнами. Його презентація відбудеться у четвер, 13 червня 2024 року. Про це інформує українська редакція «VaticanNews».
«Єпископ Риму» — це дослідницький документ, який вперше підсумовує відповіді на енцикліку Ut unum sint та екуменічні діалоги на тему першості та синодальності. Документ завершується пропозиціями Дикастерії, яка визначає найважливіші побажання, запропоновані для оновленого служіння єдності, здійснюваного Єпископом Риму, «визнаного тими й іншими».
Під час презентації у Ватиканському пресцентрі виступлять кардинал Курт Кох, Префект Дикастерії сприяння єдності між християнами, кардинал Маріо Ґрек, Генеральний Секретар Синоду, архиєпископ Хажак Парсамян, Представник Ечміадзинського католикосату Вірменської Апостольської Церкви при Святому Престолі, та архиєпископ Ян Ернест, керівник Англіканського осередку в Римі та особистий представник Кентерберійського Архиєпископа при Святому Престолі.
Енцикліка, що не втратила актуальність через 30 років
Енцикліка Івана Павла ІІ «Ut unum sint» (Щоб усі були одно) була опублікована 25 травня 1995 року. В ній святий Іван Павло ІІ, зокрема, наголошував на тому, що «спосіб і метод вираження католицької віри не повинні бути перешкодою для діалогу з братами», в усвідомленні того, що існує «ієрархія в істинах католицького віровчення». Церква, за його словами, «покликана Христом до цієї безперервної реформи», яка «може вимагати перегляду тверджень і поглядів». Беручи до уваги, що видимим орієнтиром повного сопричастя є Апостол Петро, Папа Войтила закликав християнські спільноти знайти таку форму здійснення першості Папи Римського, яка б, «не відмовляючись жодним чином від сутності його місії, відкрилася на нову ситуацію», як «служіння любові, визнане одними та іншими».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ