У Тернопільсько-Зборівській митрополії УГКЦ — 9 відпустових храмів
Слідом за іншими митрополіями у Тернопільсько-Зборівській декретами правлячих архиєреїв відбулося проголошення відпустових храмів з нагоди Ювілейного 2025 року.
Як зазначають у декретах з нагоди проголошення відпустових храмів, усі паломники, які в цих храмах дотримаються всіх умов щодо відпусту — приступлять до Святого Таїнства Покаяння, візьмуть участь у Святій Літургії, прийнявши Пресвяту Євхаристію, помоляться в наміренні Святішого Отця, — з 29 грудня 2024 до 28 грудня 2025 року отримають повний Ювілейний відпуст.
До складу Тернопільсько-Зборівської митрополії входять Бучацька та Кам’янець-Подільська єпархії, а також Тернопільсько-Зборівська архиєпархія.
Тернопільсько-Зборівська архиєпархія
Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Теодор Мартинюк видав декрет про проголошення в Тернопільсько-Зборівській архиєпархії відпустових храмів з нагоди Ювілейного 2025 року.
Ними стали: архикатедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці м. Тернопіль (вул. Гетьмана Сагайдачного, 14), Мала базиліка Зарваницької Матері Божої в Марійському духовному центрі «Зарваниця», прокатедральний собор Преображення Господа і Спаса Нашого Ісуса Христа м. Зборів (вул. Богдана Хмельницького, 17).
Архикатедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, м. Тернопіль
Мала базиліка Зарваницької Матері Божої в Марійському духовному центрі «Зарваниця»
Прокатедральний собор Преображення Господнього, м. Зборів
Бучацька єпархія
Правлячий архиєрей Бучацької єпархії владика Дмитро Григорак своїм Декретом проголосив три відпустових храми з нагоди Ювілейного 2025 року — катедральний храм Святих верховних апостолів Петра і Павла у м. Чортків (вул. Подільська), прокатедральний храм Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Бучачі (вул. Степана Бандери, 19 А) та Василіянський храм Собору Пресвятої Богородиці у с. Улашківці (вул. Тараса Шевченка, 55).
Катедральний собор Верховних апостолів Петра і Павла у м. Чортків
Прокатедральний храм Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Бучачі
Церква Собору Пресвятої Богородиці у с. Улашківці
Кам’янець-Подільська єпархія
У Кам’янець-Подільській єпархії єпископським декретом Івана Кулика, правлячого архиєрея, з нагоди Ювілейного 2025 року проголошені наступні відпустові храми, у яких можна отримати повні ювілейні відпусти: катедральний храм Різдва Пресвятої Богородиці у місті Хмельницькому (вул. Зарічанська, 10/3), храм Пресвятої Трійці у місті Кам’янець-Подільському (вул. Троїцька, 1), храм Святих мучеників Бориса і Гліба у місті Шепетівка (вул. Валі Котика, 107 Б).
Катедральний храм Різдва Пресвятої Богородиці, м. Хмельницький
Церква Пресвятої Трійці, м. Кам'янець-Подільський
Церква Святих мучеників Бориса і Гліба, м. Шепетівка
Додамо, що звичай Ювілейного року походить зі Старого Завіту: згідно з ним кожних 50 років звуком рогу провіщався час, коли раби могли одержати свободу, а закладена земля поверталася її колишнім власникам. Традицію святкувань ювілейних років у Римо-католицькій церкві започаткував Папа Римський Боніфацій VIII у 1300 році. Це особливий рік, під час якого Римський архиєрей надає вірним, за виконання певних умов, повний відпуст гріхів. Спершу ювілей охоплював століття, пізніше його скоротили до 50-ти років, згодом — до 33-х як віку земного життя Христа, а відтак папа Павло II визначив Ювілейним кожен 25-й рік. Водночас у окремих випадках Церква проголошує позачерговий Ювілей — таким, до прикладу, був 2016 рік.
2025 рік стане особливим ще і тому, що в ньому виповнюється 1700-й ювілей Першого Вселенського Собору. Крім того, через 8 років, у 2033 році Церква урочисто згадуватиме 2000-ліття Хресної жертви Спасителя. Тому Ювілейний рік закликають присвятити поглибленню чеснот віри, надії, любові та переосмисленню і зміні свого життя через можливість повного відпусту.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ