У США відбулася щорічна Успенська проща

17 серпня 2023

12–13 серпня 2023 року у місті Слоатсбург (штат Нью-Йорк, США) відбулася 69-а щорічна Успенська проща, яку організовують сестри служебниці Непорочної Діви Марії. Темою цьогорічної прощі стали слова: «Марія, Мати Божа, бережи нас і збережи улюблені народи Своїм благородним захистом».

У США відбулася щорічна Успенська проща

13 серпня о 10:30 всі вірні зібралися на Божественну Літургію, яку очолив владика Богдан Данило, єпископ Єпархії Святого Йосафата із осідком у м. Парма (штат Огайо, США), а співслужителями були митрополит Борис Ґудзяк, архиєпископ Філадельфійський, та владика Павло Хомницький, єпарх Стемфордський. Про це повідомляє пресслужба Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

У своїй проповіді владика Богдан Данило звернувся до вірних: «Я хотів би роздумати сьогодні, чому ці апостоли і ми так радісно і з довірою прибігаємо до Богородиці і просимо в неї заступництва. Можливо, тому що Вона своїм людським життям вчить нас, як стати справжніми наслідниками Бога».

Владика Богдан підкреслив, що велич Марії, якої вона хоче нас сьогодні навчити, полягає у тому, що вона закликає нас зберігати цей «fiat» [«так» латиною — ред.] у нашому житті. Звідси, першою наукою для нас є вірити, що Господь провадить нашим життям так, як він провадив життям Марії. Владика зазначив: «Марія вчить нас, що бути християнином означає ділитися — ділитися життям! Як багато ми, особливо за ці півтори роки, вміли ділитися, особливо з тими, хто в більшій потребі: біженцями, переселенцями, на фронті. Але це не повинно зупинятися в хвилині, коли прийде перемога, бо ми як християни постійно повинні бачити тих, хто перебуває у потребі».

На завершення Божественної Літургії владика Павло Хомницький подякував усім за присутність і спільну молитву, а особливо сестрам служебницям за їхню працю і прийняття паломників.

Після Літургії відбулося благословення зілля, частування прочан, презентації, а згодом освячення Хресної дороги, яку прочани пройшли у молитві за Україну, та Молебен до Пресвятої Богородиці.

Варто додати, що проща з нагоди Успіння Пресвятої Богородиці відбувається в Слоатсбурзі (штат Нью-Йорк, США) з 1954 року. Вона завжди відбувається у вихідні перед святом Успіння Пресвятої Богородиці, 15 серпня (в будь-яку погоду). Зазвичай це найбільше щорічне релігійне зібрання українських католиків у США, яке зазвичай налічує близько 4 000 паломників.

Паломницькі заходи розпочинаються в суботу ввечері Божественною Літургією. Перерва на перекус, після чого служиться Панахида за померлих духовенство та паломників, а потім слідує процесія зі свічками до гроту, де відбувається Молебен до Богородиці та Вечірня, яка завершує молитовний і мирний вечір.

Кульмінацією кожного паломництва є недільна ранкова Архиєрейська Божественна Літургія, якій передує процесія до гроту під відкритим небом. Також у неділю співається Акафіст до Богородиці у виконанні сестер, молодіжна Літургія, Хресна дорога, Молебен. У програмі передбачено освячення предметів релігійного культу, свяченої води, квітів і трав (традиційне на свято Успіння). Щодня працює харчовий пункт, яким опікується віддана і працьовита Ліга українських католиків (ЛУК) та інші миряни-волонтери.

Водночас, за словами організаторів, паломництво — це чудовий сімейний день, і багато хто з тих, хто був присутнім в дитинстві, тепер переживає приємні спогади зі своїми дітьми. Окрім духовної програми, сім’ї можуть оглянути красиву і простору територію (колишній маєток Гамільтон), особливо чудову віллу Святої Марії (1904 р.). Діти мають багато місця для прогулянок по території і можуть гратися подалі від місць, де відбуваються богослужіння.