У Словенії молилися за мир в Україні

28 лютого 2023

26 лютого у Любляні, столиці Словенії, у храмі св. Єрнея єпископ Мілан Стіпіч відслужив архиєрейську Літургію за мир в Україні та панахиду за всіх загиблих унаслідок воєнної агресії Росії.

У Словенії молилися за мир в Україні

На богослужінні був присутній митрополит Станіслав Зоре, архиєпископ Любляни. На траурній церемонії також був присутній Апостольський нунцій Жан-Марі Спейх, посол США Джеймі Харпутян, заступник посла України Богдан Торопцев та інші гості. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

Єпископ Мілан Стіпіч у проповіді наприкінці Літургії зауважив, що у цей день греко-католики, римо-католики, Святий Престол в особі Апостольського Нунція, Українська держава через своє представництво зібралися, щоб помолитися за мир, за кінець війни в Україні та за упокій душ усіх невинно полеглих. Дипломат Богдан Торопцев сказав: «Позаду дуже важкий рік: рік страждань, втрат, сліз і болю. Водночас це був рік боротьби, рік опору, рік надії та міцної віри. Ми протрималися рік завдяки нашим безстрашним солдатам, завдяки нашим хоробрим людям, завдяки нашим міжнародним друзям і союзникам. Через рік, незважаючи на всі страхи і весь біль, ми все ще сповнені непохитної довіри до Бога, до України, до справжніх друзів, до українського народу, і віри в перемогу і, звичайно, віри в справедливість і мир в Україні».

Архиєпископ Станіслав Зоре нагадав про важливість молитви: «У силах християнина завжди молитися. Молімося за навернення сердець, за тих, хто переживає насильство, щоб ненависть не поселялася в них, а з іншого боку, щоб ми робили все можливе, щоб допомогти тим, хто залишився там, хто відчуває щоденну незахищеність, життя в небезпеці. Щоб вони відчували турботу, увагу та прийняття в нашій християнській спільноті».