У Самбірсько-Дрогобицькій єпархії відкрили й освятили триповерховий шпиталь для внутрішньо переміщених осіб

15 березня 2024

У Дрогобичі на Львівщині за ініціативи місцевого «Карутасу» УГКЦ відкрито шпиталь імені св. Йоана Павла ІІ для тимчасово переміщених осіб. Він діятиме на території Загальноцерковного реабілітаційного центру «Назарет».

Шпиталь Йоана Павла ІІ постав завдяки міжнародній підтримці. Особливу роль тут відіграв Архидієцезіяльний центр волонтаріату з Любліна, повідомляє польська редакція «VaticanNews».

До початку повномасштабного російського вторгнення у ЗРЦ «Назарет» надавали допомогу насамперед узалежненим. Але коли два роки тому на Заході України з’явилися тисячі біженців, «Назарет» став для них місцем сховку та лікування.

Чин посвячення здійснив владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, у співслужінні владики Григорія Комара, єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії, та владики Адама Баба, єпископа-помічника Люблінської архидієцезії Римо-Католицької Церкви у Польщі. Під час освячення були виставлені мощі Івана Павла ІІ, як додає пресслужба «Карітасу Самбірсько-Дрогобицької єпархії».

Ось як коментує ці події о. Мечислав Пузевич, делегат Люблінського митрополита з питань маргіналізованих осіб: «У момент, коли вибухнула війна, а тут було вирішено будувати реабілітаційний шпиталь, ми визнали, що таку справу обов’язково потрібно підтримати. Ця допомога мала різні виміри: від суто матеріального й до підтримки медичними кадрами. То були нові й нові вишколі, які ці медичні кадри проходили в Любліні. Але це ще не кінець нашої співпраці. На цей момент ми багато інвестуємо в молодь. Тут, при Карітасі, є чимала група молоді».

Для присутнього на урочистості освячення й відкриття шпиталю в Дрогобичі єпископа-помічника Люблінського Адама Баба гідним підкреслення фактом є надія, яку видно в людях України: «Тут я бачу також те, як люди живлять у собі надії. Це сповнює мене оптимізмом. Людина може бути зосереджена на власних викликах чи особистих труднощах. Однак коли зустрічаєшся з тими, хто перебуває у насправді набагато серйозніших клопотах і труднощах, і не втрачає надії, — це зміцнює всіх».

Окрім того, ця важлива подія зібрала директорів локальних осередків Благодійного фонду «Карітас України». Серед них і Президентку «Карітас Україна» Тетяну Ставничу. Присутні були й представники влади: міський голова Тарас Кучма, гості з ЛОВА — Галина Бордун, Олександра Янович, Олександра Громоляк, заступник голови районної державної адміністрації Олег Пилипців, депутат Дрогобицької міської ради Михайло Задорожний.

Шпиталь постав завдяки підтримці численних добродіїв із Польщі, про що пам’ятає директор дрогобицького «Карітасу» о. Ігор Козанкевич: «Я дуже дякую цілому польському народові та Церкві в Польщі. Я їздив парафіями, проголошував проповіді і збирав пожертви. Благодійні організації, Допомога Церкві на Сході, приватні фірми та організації… Пам’ятаю, у Вадовіцах до мене підійшла жінка. Даю пожертву, — каже. Я вдома, у мене четверо дітей. Хочу дати 20 злотих. Я пам’ятаю цю жінку. Подумав: ось, вона вдова, виховує четверо дітей, і вона з нами ділиться!»

Слід зазначити, що переселенці, які знайшли тут притулок — це, переважно, люди похилого віку, жінки та діти. Кожен з них потребує волонтерської підтримки та душевної теплоти. Тому команда «Карітасу» Самбірсько-Дрогобицької єпархії пропонує наступні нагоди для служіння для волонтерів та тих, хто бажає долучитися:

• обслуговування їдальні, де харчуються ВПО;
  • допомога в доставці їжі до палати, де мешкають люди з інвалідністю, які не можуть відвідувати їдальню;
  • організація дозвілля для дітей, які були змушені покинути свої домівки;
  • підтримати постраждалих від війни людей емоційно: поспілкуватися, вислухати їх, дізнатися, чого вони потребують, вивести їх на прогулянку або почастувати свіжими фруктами.

«Чекаємо на всіх, хто може поділитися своєю добротою з ближнім, хто може допомогти безкорисливою працею на благо того, хто потребує», — зазначили волонтери і працівники місцевого осередку «Карітасу».