У Польщі відроджують вшанування чудотворної ікони Супраської Божої Матері

21 травня 2023

Напередодні дня пам’яті святого Івана Богослова, за давнім переказом та за традицією супрасльських василіян, святкується день ікони Матері Божої Супраської. З нагоди цього свята в парафії УГКЦ у Білостоці (Польща) владика Аркадій Трохановський, єпископ Ольштинсько-Ґданської єпархії, звершив Архиєрейську Божественну Літургію, перед якою відбулася окрема зустріч для жінок з конференцією.

У Польщі відроджують вшанування чудотворної ікони Супраської Божої Матері

На Літургії архиєрею співслужили священики Ольштинсько-Ґданської єпархії та гості: о. Григорій Столиця, Венґожевський декан і парох у Хшанові; ієрм. Ігор Гарасим, ЧСВВ, парох у Кентшині, ієрм. Мирослав Підлипчак, ЧСВВ та душпастир парафії у Білостоці о. Андрій Залевський, SVD. Про це розповів душпастир для Департаменту інформації УГКЦ.

У Літургії взяли участь також о. Євгеній Усошин з Мінська (Білорусь), канцлер Курії Апостольської адміністратури для греко-католиків Білорусі, друзі та доброчинці парафії о. Ришард Пастурек, с. Кінга, MSF та о. Єжи Сенчек, директор Карітасу Білостоцької архиєпархії, якому владика Аркадій вручив подячну грамоту за гуманітарну допомогу для України та для біженців з України на території Білостока.

Перед початком Літургії владика Аркадій освятив нову ікону з нагоди 400-ліття мученицької смерті святого Йосафата Кунцевича, яка буде вшановуватися в парафії Білосток. У межах святкування ювілейного року смерті святого Йосафата, доктор історичних наук Радослав Добровольський прочитав лекцію про життя та чудеса, смерть та мощі великомученика єдності християн.

Після Літургії була святкова трапеза, під час якої вірні спілкувалися зі своїм єпископом.