У Патріаршому домі відбувся другий підсумковий семінар навчальної програми сімейного служіння «Від сім’ї до сім’ї. Зростати. Свідчити. Служити»

4 березня 2021

27 лютого у Патріаршому домі, що у Львові відбувся другий підсумковий семінар навчальної програми сімейного служіння «Від сім’ї до сім’ї. Зростати. Свідчити. Служити». Організатор заходу — Патріарша комісія УГКЦ у справах родини.

«У даному заході прийняли участь 15 подружніх пар в тому числі і священничих з Львівської, Івано-Франківської, Самбірсько-Дрогобицької та Сокальсько-Жовківської єпархій, а також Луцького екзархату. Під час семінару подружжя представили свої свідчення по одній з трьох запропонованих тем (стосунки з батьками, вирішення конфліктів чи духовність сім’ї). Також усі присутні мали змогу побачити плани парафій учасників на ближчий рік по сімейному служінню», — розповіла організаторка семінару пані Христина Ковальчук.

Нагадаємо, що програма «Від сім’ї до сім’ї. Зростати, свідчити, служити» передбачає активне залучення подружніх пар-волонтерів для допомоги парохіяльним душпастирям в організації та проведенні зустрічей сімей на парафії. Для цього впродовж минулого року пари мали можливість отримати за допомогою семінарійних занять різні знання та навики про основні засади родинного життя та форми сімейного служіння. Такі програми дають надію на оживлення сімейного служіння у нашій Церкві, адже кожна сім’я, за словами папи Франциска, є малою «історією спасіння», через яку Бог продовжує об’являтися і спасати світ.

Довідка

Програма «ВІД СІМ’Ї ДО СІМ’Ї. Зростати, свідчити, служити» — це стратегічний план Комісії УГКЦ у справах родини для реалізації візії в організації зустрічей для сімей на кожній парафії.

Програма має на меті відповісти на основні питання:

• Як крок за кроком досягти реалізації візії — зустрічі для сімей на кожній парафії?
  • Навіщо і для кого їх організовувати?
  • Хто має організовувати дані зустрічі?
  • Яких видів ці зустрічі можуть бути?
  • Як організовувати зустрічі?
  • Що робити на зустрічах?
  • Де брати матеріали для зустрічей?
  • Де і як навчитися організовувати зустрічі?
  • Звідки черпати досвід і натхнення?

Основні цілі програми:

• Донесення до сімей навчальних програм-курсів про шлюб та сім’ю через систематичні зустрічі на парафіях;
  • Презентації, навчання, вишколи як для священиків так і для мирян, щоб розповісти про матеріали та поділитися досвідом в організації зустрічей;
  • Формування спільноти активних подружніх пар, які допомагатимуть парафіяльному священику в організації та проведенні регулярних зустрічей для сімей;
  • Підтримка з боку Комісії родини матеріалами для роботи з сім’ями, вишколом священиків та подружніх пар;

Дана програма включає в себе:

• Навчальні семінари;
  • Супровід з матеріалами;
  • Літню школу;
  • Платформу для натхнення і ділення;
  • Дистанційне навчання.
За матеріалами Патріаршої комісії у справах родини