У Парижі вшанували жертв Голодомору 1932-1933 років
14 листопада 2021 року у Парижі відбулися заходи присвячені 89-тій річниці Голодомору 1932–1933 років.
День вшанування пам’яті невинних жертв, знищених штучним голодом в часі сталінського режиму, розпочався церемонією покладання квітів до могили Невідомого Солдата під Тріумфальною Аркою та продовжився Архиєрейською Божественною Літургією в одній iз найвідоміших церков Парижа — Сен-Сюльпіс.
Церемонія покладання квітів розпочалася об 11 годині. У дійстві взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол України у Франції пан Вадим Омельченко, владика Гліб Лончина та представники близько двадцяти асоціацій та організацій українців у Франції.
Незмінно, під Трімумфальною Аркою також пролунали гімн України та Франції у виконанні паризького хору Святого Володимира Великого.
О 14:30 розпочалась Архиєрейська Божественна Літургія у базиліці Сан Сюльпіс. Богослужіння очолив владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор Паризької єпархії Святого Володимира Великого, а співслужили усі священники паризького регіону. Співом Літургію супроводжував хор святого Володимира Великого, який в останній момент замінив хор з Нідерландів, що не зміг прибути на подію через коронавірус.
У проповіді апостольський адміністратор єпархії зачитав уривки спогадів тих, хто пережив геноцид:
«В роки голодомору була велика крадіжка, — розповідає Хтодора Олексіївна, ходили попід хатами так звані „активісти“ і відбирали хліб, зерно, що люди ховали, і гроші. Зерно ховали в казани, а казани потім ставили в піч, але „активісти“ і те знаходили та відбирали. Багато людей закопували зерно під землю, проте навіть ті схованки розкривалися, адже ті самі, так звані „активісти“, ходили з ковіньками і штрикали ними в землю, шукаючи і відбираючи всі збереження і запаси у людей».
Після Літургії також було відслужено екуменічну панахиду за заморених голодом жертв Голодомору за участі священника православної парафії святого Симона.
Вкінці Літургії адміністратор катедри святого Володимира о. Ігор Ранця подякував присутнім за спільну молитву та усім причетним — за спільну організацію події.
Повний текст проповіді можна прочитати тут.
За матеріалами Паризької єпархії Святого Володимира Великого
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ