У Мюнхені Святвечір провели з українськими біженцями
Владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, у навечір’я Різдва Христового очолив Велике Повечір’я в катедральному храмі в Мюнхені, а відтак розділив різдвяну трапезу з українцями, сім’ї яких розділені війною.
«Ісус народжується для нас як наш Спаситель, як той, хто переводить нас від смерті до життя, як той, хто дарує нам радість», — сказав у своєму слові до всіх присутніх в храмі єпископ. Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.
Однак, як зауважив проповідник, українське серце сьогодні є в глибокому смутку. «Сумують наші родини, які не дочекалися когось з найрідніших до сьогоднішнього святкового столу. Сумують мільйони українців, які змушені були покинути рідні оселі», — каже владика Богдан, називаючи усіх, кому принесла біль війна.
Та, за словами апостольського екзарха, сьогодні з неба до кожного українця та українки Господь посилає послання надії, в якому закликає не боятися і не сумувати, бо Він є з нами. «Господь зволив нам дочекати цього Різдва. Радіймо! Ворог не хотів, щоб ми раділи, але в Бога інші плани», — мовив архиєрей.
«Бажаю кожному з вас досвідчити тепла, радості і Божої любові, бо з нами Бог! Ми святкуємо Різдво в родині, як єдина християнська сім’я, як Божі діти!» — звернувся з побажанням до усіх присутніх владика Богдан. Також єпископ закликав згадати, згідно традиції, тих, хто не дочекався нинішнього Різдва й огорнути їхні душі своєю молитвою.
Після молитви в храмі люди разом з духовенством сіли до різдвяного столу та співали українських колядок.
Нагадаємо, за даними агентства ООН у справах біженців УВКБ ООН, всього в Німеччині станом на 6 грудня перебуває 1,037 млн біженців з України. За даними уповноваженого уряду з міграції, озвученими у жовтні, до Німеччини щодня прибувають близько 150 осіб на день.
Серед них: 420 тисяч - жінки у віці від 18 до 63 років (41%), 354 тисяч - діти (34%), 177 тисяч - чоловіки у віці від 18 до 63 років (17%), 82 тисяч - дорослі у віці від 64 років (8%).
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ