У молитві за захисників нашої держави відбулася проща до Української Кальварії
14 серпня, у свято Свв. мучеників Макавейських, в с. Губичі на Старосамбірщині відбулась проща до Української Кальварії. Святкову Літургію очолив владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, у співсужінні з владикою Григорієм Комаром, єпископом-помічником, владикою Володимиром Груцою, єпископом-помічником Львівської архиєпархії та гроном священників. Особливістю цієї прощі став акт присяги молоді на вірність Христові на заклик Блаженнішого Святослава Глави й Отця УГКЦ.
«Пацлавська ікона Пресвятої Богородиці і ця благословенна земля розповідають нам про непросту історію нашого народу, коли вітрила нашої держави були спущені, коли наша земля перебувала під владою різних окупаційних режимів, а одинокою, заступницею та покровителькою українського народу була Пресвята Богородиця. Наші предки йшли на Кальварію до Пресвятої Богородиці з великою довірою, тому Пацлавська ікона й стала чудотворною — це була надприродна відповідь і дар Богоматері своїм молільникам…» — відзначив на початку свого слова особливість цього місця владика Ярослав Приріз. Про це розповідає пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.
Відтак владика Ярослав зазначив, що цьогорічна проща до Пресвятої Богородиці, прославленої у Пацлавській іконі, зібрала вірних для спільної молитви за тих, хто в ці хвилини на передовій стримує ворога-окупанта. «Завдяки їхній боротьбі підступні задуми агресора були знищені. Нехай кріплять на дусі захисників України наші молитви, нехай всенародна підтримка додає снаги українським витязям здолати окупанта! Нехай Божа мудрість веде всіх нас дорогами правди, а Божа любов надихає кожного до щирої молитви й щоденної праці на славу Божу та дочасне й вічне добро рідного народу», — сказав проповідник.
Звертаючись до теми недільного Євангелія, владика Ярослав зауважив, що подібно як святі апостоли зустрілись з Христом посеред бурі на морі, так і ми не раз зустрічаємо Христа серед хвиль свого життя — таких же ж бурхливих, як і на Галилейському озері. «Серед цього мороку Господь особисто здатний прийти до нас і принести нам мир і спокій. Однак присутність Ісуса в нашому „човні“ не означає, що буря не відбудеться. Це дивує багатьох людей, які вірять, що присутність Христа означає майже магічну відсутність критичних становищ, гіркого досвіду й небезпечних ситуацій. Коли Ісус є присутнім біля нас, це не означає, що ми не можемо мати багато викликів, непередбачуваних труднощів. Але Його присутність у „човні“, поряд з нами, змінює те, як ми переносимо цю бурю нашого життя — різного роду труднощі», — зазначив єпископ.
За словами проповідника, сьогодні в обставинах сучасної війни, яку на нашій землі нав’язала Московія, ми вкотре переживаємо те саме, що й апостоли серед розбурханого Галилейського моря. «Сьогодні ми стоїмо серед бурі нашого українського буття. Шукаймо з вірою спасаючу руку нашого Господа і одразу ж її знайдемо. Жодна людська сила, жодні міжнародні перемовини і дипломатія не дадуть нам тієї сили, щоб пройти шляхом до правдивої свободи і гідності. Тою дорогою нас перевести може лише Господь. Той мир, який ми сьогодні хочемо випросити у нашого Господа — мир у наш Український човен — походить від Бога, який тут у ці хвилини є разом з нами на цій Божественній Літургії», — мовив єрарх.
Після завершення богослужіння владика Ярослав пояснив вірним зміст посвяти молоді Христові: «Дорогі молільники, зараз ми усі разом будемо посвячувати українську молодь Христові, щоби Бог зберіг нашу молодь. Понад триста тисяч дітей московія вивезла з України. Ми знаємо, як це було в час голодомору. Тому ми сьогодні молоду Україну, нашу молодь, яку посвячував Ярослав Мудрий, митрополит Андрей Шептицький, а сьогодні Блаженніший Святослав, віддаємо під покров і опіку нашої Богоматері та на вірність Христові», — сказав владика Ярослав Приріз.
Відтак молодь повторила за архиєреєм слова присяги вірності Христові: «Цілковито віддаюся Тобі і визнаю Тебе Господом мого життя. Присягаю Тобі досмертну вірність і обіцяю, що буду докладати всіх зусиль, щоб якнайкраще пізнати правди Твоєї Святої Церкви та ревно їх відстоювати».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ