У мережі показали статистику знищених росіянами храмів

25 жовтня 2024

Майстерня академічного релігієзнавства у межах свого проєкту «Релігія у вогні» підготувала 34-сторінковий звіт про те, які руйнування для церковних споруд України принесла війна, що розв’язана Росією, — у період з 24 лютого 2022 року по 24 серпня 2024 року.

У мережі показали статистику знищених росіянами храмів

За даними МАР, всього пошкоджено 512 храмів, з них 234 легко (до 15 %) пошкоджені, 141 храм отримав до 45 % пошкоджень, 91 важко пошкоджений (до 75 %) і 46 повністю зруйновані (понад 75 % пошкоджень). Про це зазначає Релігійно-інформаційна служба України.

Найбільше серед них храмів УПЦ МП — 310, протестантських 171, ПЦУ — 53, греко- і римо-католицьких 16, юдейських 15, мусульманських 7.

Більшість храмів було пошкоджено у прифронтовій зоні, але російська агресія принесла руйнування храмів у понад 2/3 областей України.

Звіт доступний за посиланням.

Фото: Зруйнований храм Свщмч. Кипріяна і муч. Юстини УГКЦ у смт. Антонівка, Херсонської області.