У м. Сокиряни на Чернівеччині вперше відслужили Божественну Літургію

13 лютого 2024

У м. Сокирянах на парафії Архистратига Михаїла відслужили першу Божественну Літургію в історії Української Греко-Католицької Церкви. За словами місцевого адміністратора парафії о. Петра Дацка, досі не вдалося віднайти документальних історичних свідчень про існування УГКЦ у цьому місці.

У м. Сокиряни на Чернівеччині вперше відслужили Божественну Літургію

На це торжество зібралися духовенство, парафіяни та гості, які приїхали підтримати новоутворену парафію, як зазначає пресслужба Чернівецької єпархії УГКЦ.

На початку відбувся Чин освячення приміщення храму, кивоту та інших богослужбових речей, відтак розпочалась Свята Літургія.

«Недалеко від міста Сокирян знаходиться парафія Воздвиження чесного і животворящого Хреста Господнього у м. Новодністровську, куди місцеві люди приїжджали довший час на богослужіння. Саме у них виникла ідея заснувати парафію у рідному місті. Тож вони розпочали шукати місце для будівництва церкви, розглядаючи різні земельні ділянки», — розповідає місцевий настоятель о. Петро Дацко у коментарі пресслужбі Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ.

До нього душпастирство у Новодністровську здійснював о. Андрій Кадлубіцький. Саме він координував зусилля парафіян у пошуках земельної ділянки задля постання парафіяльної спільноти у Сокирянах. «Все почалося із простої фрази: „Як дасть Бог, то зареєструємо громаду також і в Сокирянах“. На що мені відповіли: „А ви плануєте церкву будувати і в Сокирянах?“ Я тоді відповів, що так. І люди самі розпочали шукати місце під майбутній храм. Через два тижні приїхали і кажуть, що вже знайшли можливі ділянки. Однак, довелося від них відмовитися через надто велику ціну. Люди не розчарувалися, а постановили молитися у намірі, щоб Бог благословив громаду в Сокирянах і, відповідно, ділянку. Через місяць часу був уже результат», — розповів священник про початки становлення громади.

За словами священника, упродовж пошуків з’явилося кілька варіантів, але не усі були доступні. Незважаючи на перешкоди, «сьогодні завдяки підтримці владики Йосафата Мощича та небайдужих жертводавців ми маємо місце для побудови каплиці, храму та помешкання для священника».

«Особливу роль у становленні громади відіграла сім’я Ярослава та Оксани Швеців, Богданна Іванкевич, Ірина Чосик та Наталія Телешман», — згадує отець Андрій.

У подячному слові під час першої Божественної Літургії адміністратор парафії о. Петро Дацко також висловив слова вдячності о. Роману Заморському та о. Олегу Савчуку за спільну участь у Літургії, парафіянам, які невтомно трудилися, щоб відбулася дана подія, та гостям, які були запрошені на урочисте молитовне відкриття нової парафії.

«Дякуємо Господеві, який щедро благословляє та провадить», — зазначає о. Петро і додає: «З Божого благословення і проводу вдалося орендувати приміщення для богослужінь. У планах сьогодні ми маємо розпочати будівництво каплиці, а вже тоді будемо думати про храм та помешкання для священника. Також прагнемо збирати наших людей через недільні богослужіння, заявляти про присутність нашої Церкви у місті Сокиряни. Головне сьогодні — це формування живої спільноти».