У м. Санліс (Франція) вшанували жертв Голодомору та усіх геноцидів в Україні

23 листопада 2022

19 листопада 2022 в м. Санлісі (Франція) за участі владики Гліба Лончини, апостольського адміністратора Паризької єпархії Святого Володимира Великого, відбулось вшановування жертв Голодомору та жертв геноцидів в Україні.

У м. Санліс (Франція) вшанували жертв Голодомору та усіх геноцидів в Україні

День розпочався з покладанням квітів, а саме пшеничних колосків коло пам’ятної таблиці жертв Голодомору. Квіти поклали представники міської ради, Центру Анни Київської та представники Посольства України, які в цей день дуже чисельно взяли участь в цьому важливому заході. Про це повідомляє пресслужба Паризької єпархії Святого Володимира.

Вікторія Гринчишин, співзасновниця Центру Анни Київської, нагадала коротко про історичну парадигму геноцидів в Україні. Владика Гліб очолив Панахиду за жертвами усіх геноцидів в Україні.

Після церемонії всі перейшли до храму Свв. Бориса і Гліба, де помолились Божественну Літургію. Серед присутніх був митр. прот. д-р Іван Дацько та о. Ігор Ранця, протосинкел єпархії.

Після молитви з короткою конференцією виступив відомий історик Філіп Делорм, який розповів коротко про життя Анни Ярославни та історію створення Центру в Санліс на честь відомої французької королеви.

Опісля, дружина пана Делорма — скульптор Catherine Cairn, подарувала та інавгурувала в Центрі Анни Київської скульптуру бюсту дівчинки, на згадку про жертв Голодомору та геноциду українців.

Нагадаємо, що 18 жовтня 2022 року апостольський адміністратор Паризької єпархії Святого Володимира владика Гліб Лончина своїм Декретом проголосив п’ятницю, 18 листопада, Днем покаяння і посту за жертв геноцидів в Україні. «Щороку в усьому світі протягом місяця листопада українці різних конфесій моляться за жертв Голодомору 1932–1933 років. Цього року у нашій єпархії Святого Володимира Великого вшановуватимемо жертв геноцидів в Україні: Голодомор 1932 — Війна 2022 окремим днем покаяння і посту», — йдеться у Декреті. Відтак автор декрету продовжує: «У цей день заохочую вірних обмежитися в їжі, а хто може — провести його на хлібі і воді. Вимолюю для Вас Божої благодаті та миру для України й цілого світу. Благословення Господнє на Вас!»