У Львові відбудеться презентація книги «Lectio Divina над Посланнями апостолів та Книгою Приповідок» о. Юрія Щурка
18 грудня відбудеться презентація четвертого тому книги о. Юрія Щурка «Lectio Divina над Посланнями апостолів та Книгою Приповідок: духовна подорож сторінками Святого Письма у літургійному ритмі Церкви». Це завершальне видання чотиритомника. Автор книги — доктор біблійного богослов’я, декан Філософсько-богословського факультету Українського католицького університету отець Юрій Щурко.
Презентація розпочнеться 18 грудня о 15:00 у Центрі Шептицького УКУ у конференц-залі (аудиторія 002). Про це анонсує Патріарша катехитична комісія УГКЦ.
Зі вступним словом виступить архиєпископ і митрополит Філадельфійської митрополії УГКЦ, президент УКУ Борис Ґудзяк, який також є автором вступного слова до книги.
Модеруватиме захід Назар Дуда, доктор богослов’я, директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ.
У четвертому томі представлено роздуми над текстами Послань апостолів та Книги Приповідок, які читають на Святій Літургії в церквах візантійської традиції впродовж року.
Основна мета практики Lectio Divina — навчитися слухати Боже Слово, чути Божий голос у Писанні та жити, сприймаючи світ і події навколо у світлі цього Слова. За словами о. Юрія Щурка, метод Lectio Divina поглиблює та увиразнює молитовне життя, яке перетворюється на живе спілкування з Богом. Запропоновані розважання — це запрошення будувати особисті стосунки з Богом через Його Слово. Автор прагне допомогти читачеві навчитися зосереджуватися над Словом, роздумувати, молитися й жити ним.
За словами отця Юрія Щурка послання Нового Завіту дозволяють нам знайти нові відповіді на виклики сьогодення: «Багато послань Нового Завіту показують, що первісна благовість була спрямована до живих людей, які, перебуваючи в обставинах тієї чи іншої культури, мали певні перешкоди, труднощі, людські немочі. Ці послання розповідають нам, як Євангеліє знаходило відгук і проростало в у їхніх серцях. Їхні помилки, а також здобутки, є доброю поживою для того, щоб ми сьогодні шукали свої способи, шляхи і можливості, щоб відповідати на добру новину», — наголошує отець Юрій.
Автор видання пояснює: «Дослівно „Lectio Divina“ означає Божественне, молитовне читання. Другим етапом цього методу є розважання над текстом, третім — молитва. Пізніше виникає „contemplatio“ (споглядання), коли під впливом постійного читання Святого Письма змінюється світогляд. Працюючи над книгою, я додав коментарі до тексту, аби на етапі „lectio“ читачі могли зрозуміти кожен уривок, зосередитися на важливих словах».
Чотиритомник видають у межах Біблійного апостоляту УГКЦ. Назар Дуда, доктор богослов’я, заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ каже: «Це перші видання українською мовою Lectio Divina — молитовного читання Святого Письма на щодень. Lectio Divina — найпрактичніший спосіб духовно пережити, осмислити Біблійні тексти в ритмі читань нашої східнохристиянської літургійної традиції».
Придбати книгу можна в інтернет-магазині «Сіяч», також вона доступна для замовлення на сайті та в книгарні «Свічадо» та у крамниці УКУ.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ