У Львівській архиєпархії мистецькою програмою «Апостол єдности» відбулося відкриття ювілейного року 400-річчя мучеництва священномученика Йосафата

11 квітня 2023

9 квітня 2023 року у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика відбулося відкриття ювілейного року 400-річчя мучеництва священномученика Йосафата «Апостол єдности».

Архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк привітав присутніх на урочистому заході, зазначивши, що святий Йосафат був людиною, яка поборола страх смерті. Про це інформує пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

«Це приклад святості. Згромадження сестер Священномученика Йосафата від Апостольської пенітенціарії отримало декрет про повний Відпуст на звичайних умовах для вірних, які відвідають монастирську каплицю упродовж року. У Львівській архиєпархії ми матимемо один день, коли це буде ― попередимо. Нам важливо вшановувати нашого святого. Для цього зібрана робоча група, яка напрацювала план заходів, які відбуватимуться у нашій архиєпархії», — розповів архиєрей.

Як підкреслила ведуча мистецької програми Марія Христинич, «у час Великого посту і в час війни всі ми маємо складати іспит совісті. А також вчитися в Господа прощати, а в Матері Божої ― любити». Тож присутні на події духовно заглиблювалися у музичні твори, які розкривали сутність страждань Ісуса Христа та Його Пресвятої Матері.

Під час вечора прозвучав твір сестри Марії Слєпченко «Stabat Mater» для солістів, хору та камерного оркестру, а також ораторія Олександра Козаренка «Страсті Господа Бога нашого Ісуса Христа» — 10 антифонів наспіву Острозького для читця, солістів, хору, органу й оркестру.

Мистецьку програму виконав хор та оркестр Заслуженої академічної капели України «Трембіта» та Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії.

Солісти: Ілона Опікула (сопрано), Діана Піпаш (меццо-сопрано), Олеся Бубела (сопрано), Лілія Нікітчук (меццо-сопрано), Роман Трохимук (тенор), Володимир Шинкаренко (бас). Читцем став актор Петро Радейко, а диригентом — Сергій Якобчук.

Автором мистецького проєкту є науковець та дослідник, співзасновник Благодійної фундації «Андрей» Михайло Перун.

Варто зазначити, що 12 листопада 2022 року Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Божественну Літургію на гробі святого Йосафата Кунцевича в базиліці Святого Петра у Ватикані. Цією урочистою Літургією було відкрито ювілейний рік 400-річчя мученицької смерті священномученика Йосафата в Українській Греко-Католицькій Церкві. «В особливий момент історії нашої Церкви і України, сповнений болю, крові, мук і страждання, ми зібрались тут, у серці християнства, при гробі Апостола Петра. А зібрав нас тут святий священномученик Йосафат», — наголосив Предстоятель.