«Ми свідчимо про силу Божу, яка діє у людській слабкості», — владика Богдан Дзюрах у день 65-ліття Апостольського екзархату

17 квітня 2024

17 квітня 2024 року виповнюється 65 років від дня створення і проголошення Апостольського екзархату для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії.

«65 років тому у нашій Церкві серед людей була велика радість. Сьогодні, крім радості, ми висловлюємо велику вдячність Богові за те, що Він не покинув наш народ на вигнанні і нашу Церкву у той час, коли комуністичний безбожний режим топтав гідність і свободу українського народу. З ініціативи „доброго Папи“ Івана ХХІІІ було створено наш Екзархат, який служив нашому народові і був голосом мовчазної Церкви та свідком віри єпископів, священників, монашества і мирян. А відтак ми свідчимо про силу Божу, яка діє у людській слабкості», — промовив після Архиєрейської Божественної Літургії у храмі Воскресіння Христового в м. Асізі апостольський екзарх владика Богдан Дзюрах, який разом з духовенством бере участь у реколекціях спільно зі священниками з Єпархії святого Володимира Великого в Парижі. Про це інформує пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.

На урочистій Архиєрейській Літургії також співслужили владика Діонісій, апостольський екзарх для українців-католиків візантійського обряду в Італії, владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор єпархії Святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, апостольський делегат у Швейцарії і країнах Бенілюксу, та владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ, який є реколектантом вище згаданих реколекцій.

Від імені священників Апостольського екзархату о. Роман Врущак, синкел у справах духовенства та священичих родин, також принагідно висловив слова вдячності за служіння і провід владики Богдана, вітаючи архиєрея з третьою річницею від дня його інтронізації на Апостольського екзарха у Німеччині та країнах Скандинавії, яка відбулась 18 квітня 2021 року у катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці у м. Мюнхені.

Відтак цього дня владика Богдан вручив усім єпископам та священникам пам’ятні дарунки з нагоди 65-ліття від дня заснування Апостольського екзархату.

«Вдячний Вам за дотеперішнє вірне і жертовне служіння. У молитві зичу Вам сили і благодаті Святого Духа у голошенні Слова Божого, у ревному священнодійстві Святих Таїнств та у пастирському проводі довіреного Вашій духовній опіці люду Божого», — йдеться у подячній грамоті, яку отримали священники апостольського екзархату.

Також з нагоди 65-ліття Апостольського екзархату для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах звернувся своїм посланням до духовенства, монашества і вірних.