У Києві відбулася пресконференція «Сім’я — серце України»
В інституті Горшеніна відбулася пресконференція «Сім’я — серце України» за участю представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВЦіРО) з нагоди проведення в Києві 8 червня 2019 року Всеукраїнської ходи на захист прав дітей і сімей.
Серед учасників пресконференції був митрофорний протоієрей Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків в Україні Української Греко-Католицької Церкви.
Розпочав конференцію Голова оргкомітету римо-католицький єпископ Віталій Кривицький: «У кожному середовищі існують фундаментальні цінності, які постійно треба відновлювати. Сьогодні ми згадуємо про сім’ю, яка є підставою кожного суспільства. Всеукраїнська Хода — свідоцтво справжньої сім’ї, в якій панує любов та відкритість на нове життя».
Як зазначив митрофорний протоієрей УГКЦ Олекса Петрів: «Ця хода стане маніфестацією єдності церков. Адже найголовніша проблема сім’ї — це гендерна ідеологія, яка виступає не тільки проти Божого задуму, але й противиться антропології (науці про людину). Тому ВЦіРО послідовно виступає проти ратифікації в Україні Стамбульської Конвенції».
Окрім цього, у своєму слові о. Олекса зазначив, що Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій укотре заявила, що не підтримує ратифікацію в Україні Стамбульської конвенції (Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашнього насильства): «Рада церков послідовно виступає проти того, щоб в Україні була ратифікована Стамбульська конвенція, яка передбачає впровадження гендерних постулатів у правове поле. Ми будемо робити все для того, щоб цього не допустити», — заявив представник УГКЦ. Водночас священик зазначив, що Рада церков виступає проти сімейного насильства і за рівність чоловіків і жінок.
«Цей захід покликаний засвідчити наші спільні переконання, одне з яких є те, що без повноцінної сім’ї, без пріоритетної сімейної політики українська держава не буде мати майбутнього. І це твердження походить не лише з наших релігійних переконань, воно промовисто підтверджуються невтішними статистичними та демографічними фактами», — у свою чергу підкреслив архиєпископ Євстратій Зоря.
Зокрема, він звернув увагу на зменшення населення України, чисельність якого за останні десятиліття скоротилося на понад 10 мільйонів. «Такі сумні тенденції притаманні не лише Україні, але й іншим країнам Європи. При всій повазі до політичних, економічних та інших реформ, в мене особисто виникає в цьому контексті запитання: для кого все це буде робитися, якщо через кілька поколінь в Україні не буде кому жити? Дай Бог, щоб це було лише припущенням, але проблема є, і вона сама собою не вирішиться. Тому велику увагу потрібно приділяти створенню необхідних соціально-економічних та духовних умов для повноцінного розвитку інституту сім’ї», — зазначив представник Православної Церкви України.
Також учасниками конференції були такі представники релігійних організацій: владика Віталій Кривицький, голова ВРЦіРО, єпископ Києво-Житомирської єпархії, Римо-Католицької Церкви в Україні; владика Євстратій Зоря, заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків в Україні, архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України; Рустам Гафурі, шейх, заступник Муфтія України, Духовне управління мусульман України; Анатолій Козачок, пeрший заступник старшого єпископа Української Цeркви Християн Віри Євангeльської.
Під час прескоференції обговорювались наступні питання:
- Роль сім’ї в сучасному суспільстві. Якою має бути державна сімейна політика і чим можуть допомогти церкви і релігійні організації?
- Що і кому потрібно робити, щоб подолати такі проблеми, як зростання числа розлучень, насильства в сім’ї, заохочення абортів і сурогатного материнства.
- Які небезпеки для сім’ї криються в гендерній ідеології?
- Мета проведення щорічної Всеукраїнської Ходи на захист прав дітей і сімей.
- Як відбуватиметься хода 8 червня 2019 року.
Рустам Гафурі: «Наше завдання — підтримати цю мирну акцію, щоб зберегти нашу тисячорічну культуру». Анатолій Козачок доповнив ці слова сказавши, що українці вижили завдяки інституції сім’ї попри наше сумне минуле.
Головні тези обговорення:
- Тоталітаризм, як злодій, приходить вночі та краде найцінніше — нашу свободу та ідентичність. Він краде образ правдивої Божої установи (сім’ї), яка походить із Раю.
- ВЦіРО виступає проти всякого насилля, захищає рівність чоловіків та жінок, але однозначно проти гендерної ідеології, яка виступає проти Божого задуму — плідної сім’ї.
- Пропаганда абортів, сурогатне материнство, розлучення — це загрозадля нашої нації. Тому наше завдання — зберегти нашу культуру та одвічні цінності народу.
- Цією ходою ВЦіРОхоче привернути увагу суспільства та влади на моральні й духовні основи сім’ї та шлюбу як союзу чоловіка та жінки, необхідні для гармонійного виховання та здорового розвитку дітей.
«Кожна наша сім’я заслуговує на належну інфраструктуру, гідний заробіток, житло для молодого подружжя. Якщо кожна наша сім’я буде забезпечена всебічно: і духовно, і матеріально, то суспільство буде також забезпеченим,» — Анатолій Козачок.
Організатор: Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій.
До складу ВРЦіРО входять 16 церков і релігійних організацій, серед яких православні, греко- і римсько-католицькі, протестантські та євангельські церкви, а також юдейське та мусульманське релігійні об’єднання й 1 міжцерковна організація. Головуючий у ВРЦіРО — єпископ Віталій Кривицький, ординарій Київсько-Житомирський Римсько-Католицької Церкви в Україні.
Нагадаємо, що у 2018 році Хода на захист прав дітей та сімей зібрала близько 10 000 учасників, які пройшли колоною від Михайлівської площі до будівлі ВР. Мета Ходи — привернути увагу суспільства та влади на моральні й духовні основи сім’ї та шлюбу як союзу чоловіка та жінки, необхідні для гармонійного виховання та здорового розвитку дітей.
Акредитація журналістів: +38 (097) 080 98 06 (Михайло Канафоцький)
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ