У Крехові вшанували Чудотворну ікону Божої Матері
З нагоди вшанування чудотворної ікони Божої Матері в Крехівському монастирі Святого Миколая вже четвертий рік поспіль в останню неділю липня відбувається проща, де збирається велика кількість монашества та паломників, щоб приклонитися до стіп Марії, складаючи молитви подяки та просячи в Неї заступництва.
Цього року велике святкування на честь почитання Пречистої Діви Марії тривало з 27 по 28 липня. В суботу 27 липня в переддень великого празника відбулася процесійна хода з храму до джерела, освячення води та Хресна Дорога по Побійній Горі, а опісля — урочисте винесення Ікони Божої Матері та Божественна Літургія на відпустовій площі. Про це розповідає пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.
28 липня, зранку, була відслужена Утреня, а відтак розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, у співслужінні протоігумена о. Йосифа Кральки, ігумена о. Володимира Маланюка та численного духовенства.
У часі Літургії єпископ виголосив проповідь, у якій застановився над недільним Євангельським уривком та значенням для християн заступництва Божої Матері: «Сьогодні ми збираємося тут, щоб вдивлятися в ікону Пресвятої Богородиці, яка зробила для нас Божу присутність близькою. Через неї ми отримали небесний дар — Спасителя Ісуса Христа», — розпочав своє слово єпископ.
Роздумуючи над євангельською подією про двох біснуватих, проповідник підкреслив, що їхня зустріч відбулася на дорозі, по якій боялися ходити люди. Ісус вступає на цю дорогу і біснуваті перші розпочинають звертатися до нього криком, щоб захиститися від Божої присутності. «Відчуваючи себе винними, у людській природі є думка, щоб себе захистити чи оправдатися. Людина опанована злом не стоїть перед правдою і Божою присутністю, а хоче оправдати себе», — сказав проповідник.
«Ми чуємо лише одне слово, яке промовляє Христос до біснуватих — „Ідіть“. Одне слово Боже має силу вигнати зло і прогнати диявола з людського серця. Одне слово дарує людині зустріч з Богом», — підсумував єпископ-помічник.
За словами проповідника, коли ми допускаємо зло у своє життя, наша совість починає кричати, ми хочемо виправитися. Той, хто стоїть перед Богом, хоче правди, яка визволяє. Тож, стверджує єпископ, ми повинні визнати, ким ми є і дозволити Богові визволити нас від різних гріхів.
"Сьогодні, коли стоїмо у стіп Пресвятої Богородиці, яка стала місцем, де слово стало тілом і замешкало між нами, хочемо бути тими, хто хоче казати у своєму серці: «Я готовий прийняти Божу волю і її виконати. Нехай Пресвята Богородиця благословить кожного з нас і наших воїнів-захисників», — завершив проповідь владика Петро Лоза.
Завершилось богослужіння процесійним походом із відпустової площі та перенесенням Чудотворної ікони до монастирського храму.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ