У катедральному храмі Непорочного Зачаття Філадельфійської архиєпархії відсвяткували храмовий празник

15 грудня 2022

У неділю, 11 грудня 2022 року, у катедральному храмі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Філадельфії відбулася Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди храмового празника. Очолив Божественну Літургію митрополит Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський.

Під час проповіді митрополит запросив до роздумів про значення і суть свята: «Цей празник і наш собор — місце та нагода до зустрічі. Основне питання в нашому житті — питання життя і смерті. Смерть є плодом гріха. Гріх нас відокремлює від Бога і людей. Того, хто помер, ми вже на цьому світі не побачимо. Людина, яка грішить, ображає, творить дистанцію з іншими особами і є далеко від Бога. Бог хоче зустрічі. Ми чули про зустріч Марії та Єлизавети, як вони радісно вітають одна одну. Собор і празник — збирає людей. Дорогі брати і сестри, ми покликані творити зустріч та переступати через бар’єр між людьми». Про це повідомляє Служба комунікації Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

Також митрополит запропонував усім присутнім виконати «домашнє завдання»: «Я Вас прошу з нагоди цього празника, якщо Ви ще цього не робили — читайте Святе Письмо кожного дня. Відкрийте своє життя на Боже слово: Воно живе, Воно творче. Там знайдете відповідь на питання Вашої душі».

На завершення Божественної Літургії Андрій Живачівський, який є активним волонтером та з квітня робить багато зборів для бригад ЗСУ, передав о. Роману Пітулі, як подяку за сприяння в збірках та допомозі для воїнів ЗСУ, прапор України, підписаний воїнами з лінії фронту.

Святкування храмового празника продовжилось за святковою трапезою, де присутні були раді вітати особливого гостя — Сергія Притулу, очільника організації «Благодійний фонд Сергія Притули», яка спеціалізується на допомозі Силам оборони України та постраждалим від російсько-української війни. Також хористи катедрального храму та молодь виступили з духовно-музичною програмою, а на завершення завітав Святий Миколай з подарунками для наймолодших.